کتاب اقتصاد سیاسی مناقشه اتمی ایران (نسخه کامل)
کتاب اقتصاد سیاسی مناقشه اتمی ایران (نسخه کامل)

برای تهیه این کتاب می توانید به کتاب فروشی های معتبر کشور مراجعه کنید یا به فروشگاه انتشارات نورعلم واقع در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران مراجعه بفرمایید. همچنین افرادی که امکان خرید حضوری ندارند می توانند با مدیر کانال نورعلم تماس بگیرند یا با شماره تلفن 02166405880 نشر نورعلم تماس بگیرند.

برای تهیه این کتاب می توانید به کتاب فروشی های معتبر کشور مراجعه کنید یا به فروشگاه انتشارات نورعلم واقع در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران مراجعه بفرمایید.

همچنین افرادی که امکان خرید حضوری ندارند می توانند با مدیر کانال نورعلم تماس بگیرند یا با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۴۰۵۸۸۰ نشر نورعلم تماس بگیرند.

شماره ۰۹۱۲۳۳۳۴۲۲۹ نیز برای راهنمایی خرید این کتاب در دسترس است.

همچنین نسخه الکترونیکی کتاب به زودی در نرم افزار طاقچه قابل دسترس خواهد بود.

_________

توضیحی از دکتر رنانی، نویسنده کتاب اقتصاد سیاسی مناقشه اتمی ایران درباره این اثر ارزشمند خود:

در واقع ” اقتصاد سیاسی مناقشه اتمی ایران” یک کتاب نیست، بلکه یک نامه بلند ۶۶۰ صفحه ای است که نگارش آن از سال ۱۳۸۴ شروع شده و در مهر ماه ۱۳۸۷ بطور محرمانه و فقط در پنج نسخه تکثیر و برای مقامات ارشد کشور ارسال شده است؛ بنابراین اصولا یک کتاب آکادمیک اقتصاد سیاسی نیست، بلکه یک نامه تحلیلی است که البته برای مخاطبی نوشته شده است که فاقد دانش تخصصی در حوزه اقتصاد و بازارهای نفتی است و به همین علت برای عموم خوانندگان قابل فهم و جذاب است. این کتاب زنهارنامه ای است به مقامات که در آن به تفصیل و از جوانب مختلف به خسارتهای تداوم مناقشه اتمی پرداخته شده است. از ۱۰ پیش بینی مهمی که پانزده سال پیش در این کتاب شده است تاکنون ۹ مورد، کاملا یا تقریبا محقق شده است. پیام اصلی این کتاب این است که ورود ایران به فعالیت اتمی، از اغاز با دسیسه آمریکا صورت گرفته است که از طریق جاسوسان اتمی اش با دادن تجهیزات قاچاق و آلوده به پرتوهای هسته‌ای به ایران راه را برای متهم کردن ایران به فعالیت محرمانه اتمی بازکرده و از این طریق پروژه بلندمدت  مناقشه اتمی ایران و غرب کلید خورده است. در تمام این سالها، غرب به ویژه آمریکا کوشید تا با بازی های کج دار و مریز، آتش این مناقشه روشن بماند. هدف غرب این بود که از طریق دو ماموریت بزرگ را به ثمر بنشاند: عبور از وابستگی به انرژی فسیلی و تبدیل کردن خاورمیانه اسلامی به سرزمین سوخته.

  • منبع خبر : اقتصاددان