چین از ایران برای ارسال ماسک‌های پزشکی تشکر کرد
چین از ایران برای ارسال ماسک‌های پزشکی تشکر کرد

هوا چون اینگ سخنگوی وزارت خارجه چین در جریان مصاحبه مطبوعاتی آنلاین روز جمعه در پکن از ارسال کمک های پزشکی ایران تشکر کرد.

به گزارش اقتصاددان به نقل از ایرنا، وی همچنین پیام محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران را مبنی بر اینکه چین تدابیر موثر و قاطعانه ای برای مهار ویروس کرونا اتخاذ کرده است ؛ مورد اهتمام قرار داد و آن رانشانه ای از دوستی دیرینه و صادقانه و سنتی ملت ها و دو کشور دانست.

این در حالی است که پیش از این وانگ یی وزیر خارجه چین نیز در گفت و گویی با همتای ایرانی خود از همدردی ایران با چین در این شرایط تقدیر کرده بود.

سخنگوی وزارت خارجه چین تصریح کرد که ایران تاکنون ۳ میلیون ماسک پزشکی برای چین تامین کرده و اعلام نموده است که آماده ارسال کمک های بیشتر بهداشتی و پزشکی به چین است.

وی افزود که به غیر از ایران ۲۰ کشور دیگر نظیر پاکستان ، نیوزیلند ، اندونزی ، تایلند ، کره جنوبی ، ترکیه ، بریتانیا ، فرانسه و آلمان و چند کشور دیگر کمک های پزشکی در اختیار چین قرار داده اند.

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت که کشورش به شکل شفاف و رویکردی سازنده اطلاعات مرتبط با این ویروس را در اختیار دیگر کشورها قرار می دهد و یقین دارد این ویروس را مهار خواهد کرد.

ویروس کرونا که از پایان ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی ازشهر ووهان در مرکز چین شیوع پیدا کرد تاکنون باعث ابتلای ۳۱ هزار نفر و مرگ ۶۳۸ نفر شده است.