پیش بینی قیمت طلا و سکه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱
پیش بینی قیمت طلا و سکه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

قیمت طلا و سکه با روند کاهشی طلای جهانی و دلار ریخت. این روند نزولی باعث شد قیمت سکه کانال عوض کند و طلا کاهش زیادی داشت. برخی فعالان بازار روند امروز را پایدار نمی‌دانند.  امروز قیمت طلا و سکه در بازار داخلی با ریزش طلای جهانی ریخت و بازیگران افزایشی را در شوک برد. در روزهای […]

قیمت طلا و سکه با روند کاهشی طلای جهانی و دلار ریخت. این روند نزولی باعث شد قیمت سکه کانال عوض کند و طلا کاهش زیادی داشت. برخی فعالان بازار روند امروز را پایدار نمی‌دانند.

 امروز قیمت طلا و سکه در بازار داخلی با ریزش طلای جهانی ریخت و بازیگران افزایشی را در شوک برد. در روزهای گذشته این روند کاهشی توسط کارشناسان پیش بینی نشده بود. امروز افزایشی‌های بازار معتقد بودند اگر قیمت دلار به کانال‌های بالاتر پیشروی کند اثر کاهشی طلای جهانی بر بازار داخلی تا حدودی خنثی می‌شود.

امروز بخت با افزایشی‌های بازار یار نبود و هر دو فاکتور تعیین‌کننده قیمت طلا و سکه روند نزولی داشتند. اگر چه کاهش قیمت دلار همانند طلای جهانی ۹۰ دلاری نبود؛ اما همین روند نزولی محدود اسکناس آمریکایی توانست قیمت سکه را تا یک میلیون تومان کاهش دهد.

کاهش قیمت طلای جهانی در حالی رخ داد که در روزهای گذشته برخی از تحلیلگران محدوده ۲ هزار دلاری را برای طلای جهانی پیش بینی کرده بودند.با این حال هر اونس طلا  روز گذشته به  ۱۸۶۴.۹۳ دلار رسید. این قیمت در مقایسه با عصر پنجشنبه بیش از ۹۰ دلار ریزش را نشان می‌دهد.

سرمایه‌های خرد در راه بازار

به گزارش اقتصاددان به نقل از تجارت‌نیوز ،  با وجود روند کاهشی قیمت طلا و سکه اما معامله‌گران خرد در روزهای آینده بازار را صعودی پیش‌بینی می‌کنند. آنها معتقدند افزایش انتظارات تورمی و همین کاهش محدود قیمت، سرمایه‌های خرد را در روزهای آینده به بازار می‌کشاند.

امروز قرار بود سامانه مبادله دلار و ارز تحت عنوان ناخدا راه‌اندازی شود، اما بررسی ها نشان داد خبری از راه‌اندازی سامانه مذکور نبود  است و این موضوع سردرگمی در بازار دلار را به همراه داشت.

فعالان بازار می‌گویند بازار ارز در حالت انتظاری قرار دارد و این موضوع می‌تواند بر بازار طلا و سکه تاثیر بگذارد.

سکه امامی یک میلیون ارزان شد

امروز یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی نوسان زیادی داشت. این قطعه از سکه با کاهش قیمت یک میلیون تا ۹۰۰ هزار تومان، در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۲۳ میلیون و ۹۴۳ هزار تومان معامله شد. این قطعه از سکه بیشترین مقدار کاهش قیمت را در خانواده سکه‌ها داشت.

سکه بهار نزدیک به ۸۰۰ هزار تومان ریخت. این قطعه از سکه هم‌اکنون با قیمت ۲۲ میلیون و ۶۰۱ هزار تومان معامله می‌شود.

نیم‌سکه ۴۵۰ هزار تومان ارزان شد و با قیمت ۱۴ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه نیز کاهش ۳۰۰ هزار تومانی داشت و به قیمت ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.

سکه گرمی بدون تغییر نرخ و با قیمت چهار میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی در حال معامله است؛ حباب سکه امروز در مرز افزایش و کاهش قیمت سرگردان است.

حباب سکه رشد کرد

حباب سکه امروز برخلاف کاهش قیمت طلا و سکه روند صعودی داشت. در لحظه نگارش این گزارش حباب سکه امامی و بهار بیشترین مقدار افزایش داشتند.

امروز کاهش قیمت طلا باعث شد هر مثقال طلا در کانال ۸ و ۹ میلیون تومانی سرگردان باشد. هر مثقال طلا در حدود ۴۴۰ هزار تومان کاهش داشت و با قیمت هشت میلیون و ۹۹۹ هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار کاهشی در حدود ۱۰۰ هزار تومان داشت و به قیمت ۲ میلیون و ۷۸ هزار تومان رسید. قیمت طلای دست دوم نیز به دو میلیون و ۴۹ هزار تومان رسید.

جدول قیمت و حباب سکه 16 بهمن 1401

ریزش طلای داخلی موقتی است

درباره روند کاهشی قیمت طلای جهانی میلاد صادقی، کارشناس و فعال بازار طلا  گفت: بازار طلای داخلی بیشتر از آنکه متاثر از اونس جهانی باشد متاثر از وضعیت اقتصاد داخلی است.

او افزود: ممکن است ریزش طلای جهانی تاثیر کوتاه‌ مدتی بر طلای داخلی داشته باشد. در بازارهای مالی هرگونه احتمالی وجود دارد و خرید و فروش‌ها بر اساس پیش ‌بینی‌ها و احتمال‌های موجود در بازارها صورت می‌گیرد.

این کارشناس بازار طلا خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه طلا همیشه به صورت کالای سرمایه‌‌ای مورد توجه است احتمال صعودی شدن اونس طلا در سال جدید میلادی پیش‌بینی می‌شد اما ایجاد روند نزولی احتمال کمتری داشت.

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع