پیش بینی بورس فردا ۲۶ مهر ۱۴۰۰
پیش بینی بورس فردا ۲۶ مهر ۱۴۰۰

پیش بینی بورس در این روزها کار سختی شده و عوامل متعددی در روند روزانه آن تاثیر می‌گذارد. روز گذشته بازاری سراسر سبز داشتیم اما امروز از همان ابتدای معاملات شاهد افزایش عرضه‌ها و فشار فروش در اکثریت سهام بودیم. از لحاظ تکنیکالی انتظار داشتیم که عرضه‌ها در بازار قوت بگیرد اما به نظر می‌رسد عوامل […]

پیش بینی بورس در این روزها کار سختی شده و عوامل متعددی در روند روزانه آن تاثیر می‌گذارد. روز گذشته بازاری سراسر سبز داشتیم اما امروز از همان ابتدای معاملات شاهد افزایش عرضه‌ها و فشار فروش در اکثریت سهام بودیم. از لحاظ تکنیکالی انتظار داشتیم که عرضه‌ها در بازار قوت بگیرد اما به نظر می‌رسد عوامل دیگری نیز در این اتفاق دخیل بودند. حال ببینیم پیش بینی بورس فردا چیست؟

صحبت یکی از نمایندگان مجلس در رابطه با احتمال از سرگیری مذاکرات در همین هفته، احتمال نزدیک شدن به توافق و کاهش قیمت دلار را قوت بخشید و همین عامل باعث شد که دلار نیز کار خود را با ۱۰۰ تومان کاهش نسبت به روز گذشته آغاز کند و همچنین تا حوالی قیمت ۲۷۱۵۰ تومان نیز نزول کند. این کاهش در شرایطی که این روزها بورس بسیار به تحرکات قیمت دلار حساس است، یکی از مهم‌ترین عواملی بود که معاملات امروز را تحت تاثیر قرار داد.

روند تغییرات شاخص هم‌وزن در معاملات ۲۵ مهر ۱۴۰۰

به گزارش اقتصاددان به نقل از بورسان،  با نگاهی به روند معاملات و افزایش لحظه‌ای تعداد صف‌های فروش در کنار برگشت شاخص بورس به محدوده منفی، می‌توان پیش بینی کرد که احتمالا فردا نیز حداقل در ابتدای بازار شاهد برتری قدرت عرضه‌ها بر تقاضا باشیم و اکثریت بازار در محدوده قرمز رنگ کار خود را آغاز کنند.

روند تغییرات تعداد صف‌های خرید و فروش – ۲۵ مهر ۱۴۰۰

ناجی بورس از راه می‌رسد؟

اما در شروع معاملات فردا یک عامل بسیار مهم تاثیرگذار خواهد بود. بازار جهانی فردا شروع به کار می‌کند و تغییرات آن می‌تواند بر روند معاملاتی بورس تهران حائز اهمیت باشد. در صورتی که شاهد افزایش دوباره قیمت کامودیتی‌ها باشیم، انتظار می‌رود که سهام کامودیتی محور به آن واکنش داده و با افزایش تقاضا همراه شوند که این عامل می‌تواند بر کلیت بازار نیز تاثیرگذار باشد. اما اگر فردا شاهد کاهش قیمت در بازار جهانی باشیم، به احتمال زیاد فشار عرضه‌ها در بورس تشدید شده و ریزش بازار نیز سنگین‌تر شود.

متال‌بولتن در پیش بینی خود از وضعیت بازار جهانی، چشم‌انداز بازار بسیاری از کامودیتی‌ها از جمله مس و روی را همراه با کمبود عرضه برآورد کرده و این در حالی است که این پیش‌‌بینی پیش از صعود اخیر بازار جهانی و بدون لحاظ کردن اثر بحران انرژی ارائه شده است. به هر صورت وضعیت شروع معاملات بازار جهانی در این هفته اثر قابل‌ملاحظه‌ای بر بازار سهام ما خواهد داشت.

 

افزایش ریسک در تکنیکال شاخص

تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس – ۲۵ مهر ۱۴۰۰

همانگونه که در پیش بینی روز گذشته نیز ذکر شد، شاخص با رسیدن به مقاومت کانالی که آن را به سمت پایین شکسته است، دچار عرضه شد و کندل قرمز رنگی را به ثبت رساند. در صورت عدم برگشت در معاملات فردا، تا حوالی عدد ۱٫۳۸ میلیون واحدی حمایت جدی زیر نمودار وجود ندارد اما مادامی که بالای عدد ۱٫۳۲ میلیون واحد باشیم می‌توان انتظار برگشت قدرتمند بورس را داشت.

 

 

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع