پیش بینی بورس فردا شنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۱
پیش بینی بورس فردا شنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۱

در آخرین روز معاملاتی هفته، شاخص کل با کاهش هزار و ۸۳۷واحدی به ارتفاع یک میلیون و ۴۳۹ هزار واحدی بازگشت. فملی، فولاد و کگل بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند و شپدیس، خساپا و اخابر بیشترین نقش را در جلوگیری از افت بیشتر شاخص کل ایفا کردند. نگاهی به روند شاخص کل […]

در آخرین روز معاملاتی هفته، شاخص کل با کاهش هزار و ۸۳۷واحدی به ارتفاع یک میلیون و ۴۳۹ هزار واحدی بازگشت. فملی، فولاد و کگل بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند و شپدیس، خساپا و اخابر بیشترین نقش را در جلوگیری از افت بیشتر شاخص کل ایفا کردند. نگاهی به روند شاخص کل در طول معاملات امروز نشان می دهد که هر چند در میانه های بازار شاهد برگشت نسبی شاخص بودیم اما این فشار فروش بود که در نهایت افت ۰.۱۳ درصدی همراه شد. به طور کلی شاخص کل هفته دوم شهریور را با افت بیش از ۰.۲ واحدی به پایان برد و عملاً شاخص کل بدون تغییر باقی مانده است.

Slide1

شاخص هم وزن اما با هزار و۱۲۰ واحد افزایش، به سطح ۴۱۱ هزار واحدی رسید؛ بازدهی هفتگی شاخص هم وزن هم برابر با ۰.۹ درصد بود تا برای دومین هفته پیاپی بازدهی شاخص هم‌وزن مثبت و بازدهی شاخص کل منفی باشد؛ موضوعی که نشان می دهد توجه بازار به تک سهم‌ها و نمادهای کوچک بازار است.

Slide2

مجموع ارزش معاملات خرد امروز بار دیگر به زیر سه هزار میلیارد تومان کاهش یافت و به دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رسید. میانگین ارزش معاملات خرد روزانه این هفته حدود ۲هزار و ۹۳۰ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته گذشته عملاً تغییر نداشت. هفته گذشته هم ارزش معاملات خرد روزانه حدود ۲هزار و ۹۸۰ میلیارد تومان بود. طی دو هفته گذشته با تشدید نااطمینانی‌های برجامی و همچنین شرایط بازارهای جهانی دوباره شاید رکود نسبی معاملات هستیم؛ هرچند که ارزش معاملات خرد نسبت به هفته های تیر و مرداد ماه بهبود نسبی داشته است.

Slide3

حقیقی ها در پایان معاملات امروز ۲۲۰ میلیارد تومان از بازار خارج کردند که نسبت به روز گذشته افزایش بیش از ۸۰ درصدی را نشان می‌دهد. به طور کلی این هفته حقیقی‌ها به طور میانگین روزانه حدود ۱۴۱ میلیارد تومان از بازار خارج کردند که نسبت به هفته گذشته افزایش نسبی را نشان می‌دهد. هفته گذشته میانگین خروج پول حقیقی روزانه ۱۲۴ میلیارد تومان از بازار ثبت شده بود.

Slide4

«پرسپولیس» پس از بازگشایی مورد اقبال سهامداران قرار گرفت و با ۹.۵ میلیارد تومان،بیشترین ورود پول حقیقی را ثبت کرد. «وغدیر» با ۸ و «شپدیس» با ۷ میلیارد تومان در رده‌های بعدی ورود پول حقیقی بازار امروز قرار گرفتند. در نقطه مقابل «بپاس» با ۲۶، «شپنا» با ۲۵.۵ و «خساپا» با ۲۴.۵ میلیارد تومان بیشترین خروج پول حقیقی را به ثبت رساند.

گروه فعالیت های فرهنگی و ورزشی با ۱۳.۵ میلیارد تومان بیشترین ورود پول حقیقی را دارا بود در حالی که در گروه فرآورده‌های نفتی با ۴۲.۵ میلیارد تومان شاهد بیشترین خروج پول حقیقی بودیم.

پیش بینی بورس فردا شنبه ۱۲ شهریور ماه ۱۴۰۱

به گزارش اقتصاددان به نقل از صفحه اقتصاد  ، بازار بورس به دلیل بلاتکلیفی مذاکرات برجام به حالت بلاتکلیفی و یا خثی درآمده. همانطور که ملاحظه می فرمایید یه روز مثبت و روز بعد منفی است.

برخی از کارشناسان و تحلیلگران بازار سرمایه معتقدند که بازار سرمایه دیگر مثل سابق هیچ خبری را پیشخورد نمی کند. این بدان معناست که خبری مثبت در خصوص روند مذاکرات برجام منتشر می شود تاثیر مثبتی در بازار مشاهده نمی شود در حالیکه انتظار می رود دست کم گروه های بانکی و خودرویی مثبت شوند.

بارها گفته ایم که بازار در شرایط کنونی نمی توان تحلیل و پیش بینی کرد اما امروز به این نتیجه رسیدیم که بازار در شرایط کنونی بیشتر از هر زمان دیگر قابل پیش بینی است چرا که بازار به حالت خنثی و راکد در آمده است و نمی توان انتظار داشت که بازار بورس فردا مثبت و شاخص کل رشد شارپی داشته باشد و به عبارتی معجزه در بازار رخ دهد.

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع