پیش‌بینی بورس امروز۲۶ مرداد ۹۹
پیش‌بینی بورس امروز۲۶ مرداد ۹۹

در حالی که پیش‌بینی می‌شد این هفته بازار سهام سیر نزولی هفته پیش را جبران کند اما پس از ریزش شاخص ۷۲ هزار واحدی روز شنبه احتمال می‌رود امروز نیز این ریزش ادامه داشته باشد. اقتصاددان : محمد خبری‌زاد، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با پیش‌بینی بورس امروز (۹۹/۵/۲۶) گفت: احتمالا امروز حقوقی‌ها برای جمع […]

در حالی که پیش‌بینی می‌شد این هفته بازار سهام سیر نزولی هفته پیش را جبران کند اما پس از ریزش شاخص ۷۲ هزار واحدی روز شنبه احتمال می‌رود امروز نیز این ریزش ادامه داشته باشد.

اقتصاددان : محمد خبری‌زاد، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با پیش‌بینی بورس امروز (۹۹/۵/۲۶) گفت: احتمالا امروز حقوقی‌ها برای جمع کردن بازار دست به خرید می‌زنند اما چون ما در بعضی از نمادها اصلاح کافی را نداشتیم شاید اصلاح بازار تا روز دوشنبه ادامه پیدا کند.

وی افزود: در بحث نرم افزاری معاملات، دیروز در سامانه کارگزاری مفید مشکلاتی پیش آمد که تعدادی از سهامداران نمی‌توانستند خرید انجام دهند و مانده حساب خود را نمی‌دیدند، همچنین فروش سهام عدالت از سوی کارگزاری‌ها و نقد کردن آن عواملی هستند که بر نوسان بورس تاثیر گذارند.

او گفت: در سال‌های اخیر در مواقعی که بازار سیر نزولی پیدا می‌کرد صندوق‌ها به کمک بازار می‌آمدند ولی الان صندوق‌ها به خاطر محدودیت‌های قانونی نمی‌توانند این کار را انجام دهند.

وی افزود: احتمالا بازار سهام امروز را هم با سیر نزولی پشت سر خواهد گذاشت و شاید از روز دوشنبه کمی از سیر نزولی آن کاسته و آرام شود، اما اگر این روند بخواهد ادامه‌دار شود قطعا کار سخت خواهد شد.

خبری‌زاد در پایان یادآور شد: وقتی بازار چند روز پشت سر هم منفی باشد ابطالی‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری زیاد می‌شود و این صندوق‌ها برای اینکه بتوانند وجه ابطالی را پرداخت کنند مجبورند سهم بفروشند و این مساله خودش دلیلی برای افزایش فشار است، یعنی وقتی اوضاع اینگونه می‌شود از سمت صندوق‌ها فشار مضاعفی هم روی بازار تحمیل می‌شود. ع
ساعت انتشار : ۸:۲۸

  • نویسنده : محمد خبری‌زاد
  • منبع خبر : تجارت‌نیوز