پرداختی استقلال به استراماچونی لو رفت!
پرداختی استقلال به استراماچونی لو رفت!

میزان پرداختی باشگاه استقلال به آندره‌آ استراماچونی سرمربی ایتالیایی آبی‌پوشان مشخص شد.

به گزارش اقتصاددان به نقل از میزان، باشگاه استقلال شب گذشته ایمیل وکیل آندره‌آ استراماچونی سرمربی ایتالیایی آبی‌پوشان را منتشر کرد که بر اساس آن، این مربی خواهان پرداخت کل قراردادش شده بود. باشگاه استقلال، اما اعلام کرد که چنین کاری امکان‌پذیر نیست.

باشگاه استقلال با پرداختی آخر که ۱۶۰ هزار یورو بود، حقوق یک ماه استراماچونی و دستیارانش را یک ماه جلوتر داد تا بهانه دست این مربی ندهد. سرمربی ایتالیایی در ابتدای حضورش در استقلال مبلغ ۱۰۰ هزار یورو دریافت کرد و قرار شد که ماهیانه ۵۴ هزار یورو حقوق بگیرد. استقلالی‌ها پس از پرداخت مبلغ پیش قرارداد، سه ماه حقوق ۵۴ هزار یورویی او را پرداخت کرده که با احتساب ۱۰۰ هزار یوروی ابتدای فصل، نزدیک ۲۶۲ هزار یورو به استراماچونی بابت قرارداد او و دستیارانش پرداخت شد. در ادامه، باشگاه نتوانست حقوق استراماچونی را پرداخت کند و این مربی نیز طبق قانون فیفا یک طرفه قراردادش را فسخ کرد.

در ادامه، قرار شد مسئولان استقلال دو ماه حقوق عقب افتاده را پرداخت کنند که استراماچونی خواهان پرداخت سه ماه از حقوقش شد. اسماعیل خلیل‌زاده سرپرست باشگاه نیز مبلغ ۱۶۰ هزار یورو از ترکیه به بانک سپه شعبه رم انتقال داد تا به حساب استراماچونی واریز شود. تا اینجای کار مشخص شد که باشگاه استقلال ۴۲۲ هزار یورو به استراماچونی پرداختی داشته که بیش از ۵۰ درصد قرارداد او و دستیارانش می‌شود. قرارداد استراماچونی ۵۵۰ هزار یورو بود و سه دستیار او هم ۵۰ هزار یورو قرارداد داشتند که در مجموع به ۷۰۰ هزار یورو می‌رسد. باشگاه استقلال پول سه مربی خارجی دیگر خود را هم به استراماچونی می‌داد تا از طریق او پول به دستیاران استراماچونی برسد.

با وجودی که باشگاه استقلال بیش از ۵۰ درصد به این مربی و دستیارانش پرداخت کرده، اما این مربی از حضور در ایران خودداری کرده است.