پایبندی تعهدات ایران به برجام
پایبندی تعهدات ایران به برجام

واشنگتن: ایران تا پیش از خروج آمریکا از برجام به تعهدات خود پایبند بود سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که تا پیش از خروج این کشور از برجام، ایران به تعهدات خود در این توافق پایبند بوده است. الجزیره، ند پرایس ایران را به دور شدن از تعهدات خود در توافق هسته ای متهم کرد. […]

واشنگتن: ایران تا پیش از خروج آمریکا از برجام به تعهدات خود پایبند بود

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که تا پیش از خروج این کشور از برجام، ایران به تعهدات خود در این توافق پایبند بوده است.

الجزیره، ند پرایس ایران را به دور شدن از تعهدات خود در توافق هسته ای متهم کرد.

به گزارش اقتصاددان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  ند پرایس مدعی شد: ایران در مسیر اشتباهی حرکت می‌کند و روز به روز در حال دورتر شدن از تعهدات خود در توافق هسته‌ای است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: ایران باید برای حل مسائل مورد اختلاف، با آژانس بین المللی انرژی اتمی همکاری کند.

او در همین حال اذعان کرد: ایران پیش از خروج ما از توافق هسته‌ای، به تعهدات خود پایبند بوده است. این ارزیابی ما و ارزیابی دستگاه اطلاعات ماست. ما به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اطمینان داریم و از تلاش‌های آن در مورد پرونده هسته‌ای ایران حمایت می‌کنیم.

ند پرایس با تکرار سخنان دیگر مقامات آمریکا گفت: اگر ایران به توافق هسته‌ای بازگردد ما هم به این توافق باز خواهیم گشت. باید مبتنی بر توافقی که سال ۲۰۱۵ با ایران امضا کردیم حرکت کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادعا کرد: مجموعه دولت بایدن اتفاق نظر دارد که نباید اجازه دهیم ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد که دیپلماسی بهترین راه برای جلوگیری از این اتفاق است. دولت بایدن رفتار‌های دولت قبل را در حالی که ایران به تعهدات خود پایبند بود، تایید نمی‌کند.

ند پرایس در حالی ایران را به حرکت در مسیر اشتباه متهم می‌کند که آمریکا خود با خروج از توافق هسته‌ای در دوره ترامپ گام در مسیر اشتباه نهاد و دولت جو بایدن نیز تا این لحظه به حرکت در همین مسیر ادامه داده است.

 

 

ع