وقفه‌ای موقتی در بازار طلا
وقفه‌ای موقتی در بازار طلا

یک تحلیلگر ارشد اقتصادی پیش بینی می کند که قیمت جهانی هر اونس طلا در ۳ ماه نخست ۲۰۲۰ میلادی به مرز ۱۷۰۰ دلار خواهد رسید.

به گزارش اقتصاددان به نقل از سایت طلا، رئیس و موسس شرکت Big Picture Trading تاکید کرد: با افت شاخص سهام آمریکا ، قیمت هر اونس طلا تا پایان سه ماه نخست امسال به بیش از ۱۷۰۰ دلار خواهد رسید.

ادامه روند صعودی قیمت طلا
بر اساس این گزارش وی افزود: احساس می کنم روند صعودی قیمت طلا تا زمانی که قیمت بالاتر از سطح حمایتی ۱۵۰۰ دلاری تثبیت شده باشد، ادامه خواهد یافت. اگر این روند ادامه داشته باشد، قیمت طلا تا دو ماه آینده بالاتر از ۱۷۰۰ دلار خواهد بود.

ورود نقدینگی بالا به بازار طلا
این تحلیلگر اقتصادی اظهار داشت: به نظر من شاخص اس اند پی ۵۰۰ آمریکا طی سه ماه جاری با افت ۲۰۰ تا ۳۰۰ واحدی روبرو خواهد شد. نقدینگی خوبی وارد بازار طلا شده و دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. عامل مهمی که می تواند کاتالیزور جهش قیمت طلا باشد، افت شاخص سهام آمریکا خواهد بود.

وی گفت: اصلاح بازار سهام آمریکا نیازی به کاتالیزور ندارد و عامل مهم اصلاح بازار می تواند ذخیره کردن سود از سوی سرمایه گذارانی باشد که مدت زمان زیادی است در بازار سهام سود کرده اند.

این تحلیلگر برجسته همچنین معتقد است که اقتصاد آمریکا حداقل تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری نوامبر با رکود روبرو نخواهد شد.

وقفه ای موقتی در افزایش قیمت طلا و نقره
روند صعودی قیمت ها در بازار طلا و نقره در وقفه ای کوتاه به سر می برد تا ضمن پر نمودن جداول، قیمت کنونی خود را تثبیت نماید. البته شرایط به زودی تغییر خواهد کرد.

صندوق بین المللی پول به صورت غیر رسمی اعلام نمود که میزان رشد اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۰ برابر با ۳.۳ درصد و در سال ۲۰۲۱ برابر با ۳.۴ درصد می باشد. این ارقام با میزان رشد ۲.۹ درصدی در سال ۲۰۱۹ مقایسه می شوند.

بی تفاوتی بازارها به استیضاح ترامپ
ری دالیو، مدیر سرمایه شرکت بردیجواتر اعلام نمود که طلا بایستی بخشی از سرمایه یک سرمایه گذار باشد و دلیل آن را وضعیت نامطمئن موجود در بازار دانست.

شاخص انتظارات اقتصادی شرکت آلمانی ZEW در ماه دسامبر سال جاری برابر با ۲۶.۷ بود در حالی که در ماه دسامبر ۲۰۱۹ برابر با ۱۰.۷ بوده است. این امر نشانه عملکرد خوب و فراتر از انتظارت می باشد. این بهترین شاخص طی چهار سال و نیم گذشته است.

بازارها همچنان توجه خاصی به استیضاح ترامپ نشان نداده اند. این هفته سنای آمریکا نحوه رسیدگی به پرونده را بررسی می نماید و دادرسی اصلی از هفته بعد آغاز می شود.

پیش بینی افزایش قیمت طلا در کوتاه مدت
در میان تحلیل های تکنیکال، روند رو به رشد طلا در کوتاه مدت نسبت به دیگر پیش بینی ها برتری خواهد داشت و در نمودارهای روزانه، قیمت آن به سرعت در حال بالا رفتن است. هدف بعدی روند افزایشی قیمت طلا، رد کردن سطح مقاومت ۱.۵۷۱.۷۰ دلار است و در کوتاه مدت، هدف روند رو به کاهش قیمت طلا، رسیدن به مرز ۱.۵۲۵.۰۰ دلار می باشد. اولین مقاومت در راستای بیشینه قیمت در بازه ۱.۵۶۸.۸۰-۱.۵۷۵.۰۰ دلار مشاهده می شود و کمینه قیمت نیز در بازه ۱.۵۵۰.۰۰-۱.۵۴۱.۰۰ دلار خواهد بود. امتیاز بازار ویکوف: ۶.۵ است.

شتاب روند صعودی قیمت نقره
در میان تحلیل های تکنیکال، روند رو به رشد نقره در کوتاه مدت نسبت به دیگر پیش بینی ها برتری خواهد داشت و در نمودارهای روزانه قیمت آن به سرعت در حال بالا رفتن است. هدف بعدی روند افزایشی قیمت نقره، پشت سر گذاشتن سطح مقاومت ۱۸.۸۹۵ دلار در هر انس می باشد و هدف روند رو به کاهش قیمت آن، رسیدن به مرز ۱۷.۰۰ دلار می باشد. اولین مقاومت در راستای بیشینه قیمت در بازه ۱۸.۱۸۵-۱۸.۲۵ دلار مشاهده می شود و کمینه قیمت نیز در بازه ۱۷.۹۰۵-۱۷.۶۹ دلار خواهد بود. امتیاز بازار ویکوف: ۶.۰ است.