همه باید برای بحران انرژی آماده باشند
همه باید برای بحران انرژی آماده باشند

وزیر انرژی عربستان سعودی در خصوص واکنش واشنگتن به تصمیم اوپک درباره کاهش میزان تولید نفت جهانی گفت که ریاض در مورد تنش بوجود آمده در این رابطه با آمریکا، سنجیده و پخته رفتار می‌کند اما جهان باید برای بحران انرژی آماده باشد. «عبدالعزیز بن سلمان» وزیر انرژی عربستان امروز سه‌شنبه در نشستی پیرامون اوضاع […]

وزیر انرژی عربستان سعودی در خصوص واکنش واشنگتن به تصمیم اوپک درباره کاهش میزان تولید نفت جهانی گفت که ریاض در مورد تنش بوجود آمده در این رابطه با آمریکا، سنجیده و پخته رفتار می‌کند اما جهان باید برای بحران انرژی آماده باشد.

«عبدالعزیز بن سلمان» وزیر انرژی عربستان امروز سه‌شنبه در نشستی پیرامون اوضاع اقتصادی جدید عربستان که ضمن برنامه‌های ششمین دوره‌ی اجلاس آینده‌ی سرمایه‌گذاری در ریاض با موضوع «سرمایه‌گذاری در انسان- تمکین نظام جدید جهانی» برگزار شده است، به مسئله واکنش ایالات متحده به تصمیم اوپک برای کاهش تولید نفت بازار جهانی اشاره کرد و گفت که «ما در عربستان تصمیم گرفتیم که در این خصوص رفتار پخته و سنجیده از خود نشان می‌دهیم».

وزیر انرژی عربستان همچنین گفت که اروپا در حال حاضر در یک مرحله سخت و دشوار به سر می‌برد و مشکلات زیادی را در زنجیره تأمین تجربه می‌کند.

به گزارش اقتصاددان به نقل از ایرنا ،  عبدالعزیز بن سلمان تأکید کرد که بحران انرژی جهان ممکن است در حال حاضر در بدترین شرایط خود باشد و ما با بسیاری از کشورهای اروپایی در این خصوص در ارتباط هستیم و تلاش می‌کنیم نیازهای کشورهای اتحادیه اروپا را برطرف کنیم.
وزیر انرژی عربستان تصریح کرد: از دست رفتن ذخایر اضطراری منابع انرژی در جهان ممکن است در ماه‌های آینده دردناک باشد و همه باید برای بدترین‌ها آماده شوند و توانایی مقابله را داشته باشند.

خالد بن عبدالعزیز الفالح وزیر سرمایه‌گذاری عربستان نیز در این نشست گفت که با توجه به افزایش تورم در جهان و کاهش توان خرید نزد شهروندان کشورهای مختلف جهان و افزایش بهای انرژی و همچنین تغییرات اقلیمی، نمی‌توان سیاست‌های آینده‌ تجاری را پیش بینی کرد، و آینده‌ اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۳ با چالش‌های زیادی روبرو خواهد شد.

تنش های جدید میان واشنگتن و ریاض پس از اقدام اخیر اوپک پلاس به رهبری عربستان سعودی برای کاهش تولید نفت به میزان ۲ میلیون بشکه در روز در گرماگرم افزایش سرسام آور قیمت گاز رخ داد و از همین رو چندین نماینده کنگره آمریکا خواستار بازنگری در روابط با ریاض شدند.

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع