نارضایتی مردم از وضعیت اقتصادی
نارضایتی مردم از وضعیت اقتصادی

یک مرجع تقلید با اشاره به تلاش‌ها و اقدامات مسوولان برای رونق اقتصادی و رفع گرانی‌ها گفت: مهم این است که مردم از وضعیت زندگی خود راضی باشند و آثار اقدامات در زندگی مردم نمایان و محسوس باشد اما متاسفانه امروز وضعیت معیشت و اقتصادی مردم رضایت‌بخش نیست و مردم در تامین مایحتاج خود دچار […]

یک مرجع تقلید با اشاره به تلاش‌ها و اقدامات مسوولان برای رونق اقتصادی و رفع گرانی‌ها گفت: مهم این است که مردم از وضعیت زندگی خود راضی باشند و آثار اقدامات در زندگی مردم نمایان و محسوس باشد اما متاسفانه امروز وضعیت معیشت و اقتصادی مردم رضایت‌بخش نیست و مردم در تامین مایحتاج خود دچار مشکل هستند. آیت‌الله حسین نوری‌همدانی مرجع تقلید جهان تشیع پیش از ظهر دیروز در دیدار با سیدرضا فاطمی‌امین وزیر صنعت، معدن و تجارت که در دفتر این مرجع تقلید انجام شد، با اشاره به وضعیت معیشتی و گرانی‌های موجود اظهار کرد: تلاش‌ها و اقدامات مسوولان در خصوص رونق اقتصادی و رفع گرانی و دادن گزارش قابل توجه است اما مهم‌تر این است که مردم از وضعیت زندگی خود راضی باشند و آثار اقدامات شما در زندگی مردم نمایان و محسوس باشد، متاسفانه امروز وضعیت معیشت و اقتصادی مردم رضایت‌بخش نیست و مردم در تامین مایحتاج خود دچار مشکل هستند. وی در ادامه گفت: آنچه مهم است مردم هستند. هر وقت مردم گفتند از اوضاع معیشتی و اقتصادی راضی هستند آن وقت برنامه‌های شما اثربخش و مفید بوده است.

مرجع تقلید شیعیان در ادامه یکی از مشکلات موجود را عدم کنترل قیمت‌ها و نبود نظارت بر بازرسی بر کیفیت کالاها بیان کرد و افزود: این کار باید با دقت انجام شود به طوری که قیمت کالاها در دورترین نقطه ایران اسلامی با مرکز هیچ تفاوتی نداشته باشد چراکه شما نسبت به دورافتاده‌ترین نقاط کشور هم مسوولیت دارید. آیت‌الله نوری‌همدانی در ادامه یادآور شد: حضرت امیر مومنان (ع) هنگام اعزام مالک اشتر به مصر در نامه‌ای به او نوشتند: ‌ای‌مالک! «إنّما عِمادُ الدِّینِ و جِماعُ المسلمینَ و العُدَّهُ للأعداءِ العامَّهُ مِنَ الاُمَّهِ ، فلیَکُن صَغْوُکَ لَهُم و مَیلُکَ مَعَهُم؛ مالک بدان ستون دین و سپر در برابر دشمن همین توده‌های مردم هستند.» از این رو باید توجه و عنایت به مردم و ایجاد رفاه آنها سرلوحه کار و برنامه‌های شما باشد. وی تشیع گفتار صادقانه با مردم را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: کارهای دنیا و رفع مشکلات به‌طور تدریجی انجام می‌شود. شما در کنار تلاش برای رفع کمبودها و مشکلات با مردم صادقانه سخن بگویید و مشکلات را با آنها در میان بگذارید تا مردم در مشکلات شما را یاری کنند؛ اگر با مردم دلسوزانه و صادقانه سخن بگوید مردم از شما می‌پذیرند. این مرجع تقلید یکی از وظایف مسوولان را سرزدن به فقرا دانست و تصریح کرد: بر سر سفره فقرا حاضر شوید و از رنج‌ها و مشکلات آنها باخبر شوید و این سیره ائمه معصومین (ع) است. نوری‌همدانی با اشاره به دشمنی استکبار جهانی با نظام مقدس اسلامی یادآور شد: دشمنان اسلام هرگز دست از دشمنی با ما برنمی‌دارند، آنها هرگز راضی به گسترش و رونق اسلام نیستند، شما مسوولان باید در مسیر رونق اقتصادی و خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان با برنامه اقدام کنید. وی با اشاره به مسوولیت در نگاه اسلام عنوان کرد: در اسلام مسوولیت اجتماعی و مسوولیت شغلی از اهمیت بالایی برخوردار است. در اسلام مدیریت جامعه و سرپرستی امور جامعه بسیار مورد توجه و عنایت قرار گرفته، به طوری که رسول گرامی اسلام (ص) فرمودند: «مَنْ سَمِعَ رجلا ینادی یا لَلْمُسْلِمینَ فَلَمْ یجِبْهُ فَلَیسَ بِمُسْلِمٍ» هرکس بشنود صدای انسانی را که فریاد می‌‏کند: «یا لَلْمُسْلِمینَ» ‌ای‌مسلمانان به فریاد من برسید، و او را کمک نکند، مسلمان نیست.» و این از آموزه‌های اصیل اسلام ناب است. در ابتدای این دیدار وزیر صمت (سیدرضا فاطمی‌امین) به بیان برنامه‌ها و اقدامات انجام شده این وزارت در امر حمایت از تولید داخلی، توجه به صادرات و کنترل واردات بی‌رویه و مبارزه با قاچاق کالا برای رونق اقتصادی و توجه به وضعیت معیشت مردم پرداخت.

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع

  • منبع خبر : اقتصاددان