تاریخ انتشار : سه شنبه 7 آبان 1398 - 11:39
کد خبر : 2114

میلاد ذوالقرنین

میلاد ذوالقرنین

وجه اشتراک ذوالقرنین و امام هشتم در این است که هردو بندگان برگزیده ی خداوند بودند و هردو هم پیامبر نبودند. پس همان گونه که زیارت امام هشتم مستحب است زیارت پاسارگاد به نیت جناب ذوالقرنین همان اجر معنوی را دارد. دولت جمهوری اسلامی ایران به جای استفاده صحیح از نام کورش کبیر و تطبیق

وجه اشتراک ذوالقرنین و امام هشتم در این است که هردو بندگان برگزیده ی خداوند بودند و هردو هم پیامبر نبودند.
پس همان گونه که زیارت امام هشتم مستحب است زیارت پاسارگاد به نیت جناب ذوالقرنین همان اجر معنوی را دارد.

دولت جمهوری اسلامی ایران به جای استفاده صحیح از نام کورش کبیر و تطبیق آن با داستان ذوالقرنین اجازه داده است که سلطنت طلبان و مخالفان نظام ذوالقرنین را مصادره نمایند.

اگر کورش کبیر مدفن مبارکش در هر کشوری بود قطعا به عنوان میراث فرهنگی و شناسنامه ی ملی حداکثر استفاده می نمودند.

شوربختانه در ایران به خاطر ضعف هاضمه ی فرهنگی گویی مزار حضرت کورش مقبره ی یک دشمن خونخوار است و هر سال ماجرای تعارض دولت و ملت درباره سالروز هفتم آبان را داریم‌.افراد را دستگیر می کنند .بازداشت می کنند.جاده پاسارگاد را هر سال در همین روز تعمیر می کنند و بسیاری خنک بازی های دیگر.

اگر دولت ما اندکی فکر به خرج می دادند می توانستند مزار کورش را با ارزش های اسلامی منطبق سازند.

چقدر وجه تشابه کورش و ذوالقرنین داریم. چقدر روایت درباره آن جناب وجود دارد. چقدر داستان قرآن با مسیرهای لشکر کشی کورش منطبق است. این ها که گاهی آسمان و ریسمان را به هم می بافند.از نیم روایت درباره فلان مراسم امواج میلیونی به راه انداختند که به جای خودش بسیار نیکو و موفق و مبارک است. چرا اینجا تسلیم لجاجت و کینه توزی افراد ضد ایرانی می شوند.

برخی حاضرند خودشان را در پیشگاه ملت منفور سازند ولی یک ذره با تاریخ ملی و افتخارات ایران و شناسنامه ملت ایران همراهی ننمایند.
داستان ساختن سد یاجوج و ماجوج دقیقا با مسیر حرکت کورش به آسیای میانه منطبق است.داستان فرو رفتن خورشید در چشمه با فتح لیدی و سارد در ترکیه کنونی و کرانه دریای سیاه منطبق است.
برخی فکر می کنند داستان کورش باستان گرایی است.کدام باستان گرایی؟ مگر طبق نص قرآن عمر نوح نبی ۲۵۰۰ سال نبوده است؟ طبق این مقیاس تاریخ بنیانگذاری سلسله هخامنشی تا کنون عمر یک انسان است.
گمان نمی کنم در همان کره زمین ملتی این اندازه با مفاخر تاریخی خود ستیزه داشته باشند. آن هم مفاخر منحصر به فردی که هیچ کشوری نظیرش را ندارد و برای هویت ملی و اتکای جوانان به فرهنگ و تاریخ ملی بسیار ارزشمند است.

هنوز هم می توانند واقعیت های تاریخی ملت ایران را کتمان نکنند و بلکه احترام نمایند‌.

«من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق» .این ملک کیانی از عهد باستان با رنج های بسیاری به دست شما رسیده است .چرا برخی کوته بین به رنج های دراز نیاکان این سرزمین دشمنی می ورزند؟ خداوند همه ما را هدایت فرماید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =