منابع تامین متمم بودجه۹۸ شهرداری تهران/ اولویت‌های بودجه۹۹ تهران تشریح شد
منابع تامین متمم بودجه۹۸ شهرداری تهران/ اولویت‌های بودجه۹۹ تهران تشریح شد

به گفته عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در نتیجه اولویت‌های بودجه‌ای سال ۹۹ شهرداری ما دیگر در سال آینده محله بدون پارک نخواهیم داشت.

به گزارش اقتصادان به نقل از اقتصادآنلاین ؛ محمود میرلوحی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه متمم ۵ هزار و ۶۰۰میلیاردی سال ۹۸ شهرداری تهران از چه منابعی تامین می‌شود به خبرنگار اقتصاد آنلاین گفت: بخشی از محل فعالیت‌های شرکت سرمایه‌گذاری شهرداری تهران مثل جابه‌جایی سهام و به سود رساندن پروژه‌های شهرداری، بخشی از طریق تهاتر کردن املاک و پس گرفتن آن‌ها تامین خواهد شد.

او ادامه داد: در کنار این موارد بحث پروانه ساخت که در ابتدای سال دچار سکته‌ای شده اما حالا روی ریل افتاده به اضافه دریافت بخشی از مطالباتمان از دولت و دریافت عوارض تردد خودرو از محل معاینه فنی و اجاره بهای املاکمان می‌تواند تامین کننده عدد متمم بودجه باشد.

میرلوحی همچنین در ادامه و در پاسخ به این پرسش که اولویت‌های بودجه ۹۹ شهرداری تهران چیست، اضافه کرد: توسعه حمل و نقل عمومی، توسعه فضای سبز و رسیدگی به بافت فرسوده از جمله اولویت‌های بودجه‌ای ما در سال ۹۹ است.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران ادامه داد: من این نوید را می‌دهم که در سال آینده ما محله بدون پارک و بدون بازار میوه و تره‌بار نخواهیم داشت.

او همچنین گفت که؛ برای خرید دو هزار واگن، ۵هزار اتوبوس و توسعه ۱۰۰ کیلومتری خطوط مترو به ۹۳ هزار میلیارد تومان بودجه نیاز داریم که تامین آن در توان بودجه ۲۵ هزار میلیاردی شهرداری تهران نیست و نیاز جدی به مشارکت بخش خصوصی داریم.

  • نویسنده : فائزه مومنی