مصوبه مجلس برای تخصیص اعتبار برای آبرسانی به روستاها
مصوبه مجلس برای تخصیص اعتبار برای آبرسانی به روستاها

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹از مصوبه این کمیسیون برای تخصیص ۹۶میلیارد تومان اعتبار به منظور اجرای طرح‌های آبرسانی به مناطق روستایی و عشایری و همچنین اصلاح شبکه‌های آبرسانی مربوط به این بخش‌ها خبر داد.

به گزارش اقتصاددان به نقل از فارس، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امشب کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ اظهار داشت: در جلسه امشب اعضای کمیسیون مصوب کردند که ۹۶ میلیارد تومان اعتبار به پروژه‌های آبرسانی روستایی و عشایری و همچنین اصلاح شبکه‌های آبرسانی این بخش‌ها تخصیص یابد.

وی افزود:‌ در این جلسه همچنین مصوب شد تا از ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار حاصل از درآمدهای اخذ هزینه‌‌های برق مصرفی ۴۵ درصد برای برق‌رسانی به روستاها و ۵۵ درصد برای ساپنا (ایجاد شبکه برق‌رسانی تجدیدپذیر) هزینه شود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ اظهار داشت: اعضای کمیسیون تلفیق همچنین وزارت راه و شهرسازی را مکلف کردند تا در مناطقی که پروژه‌های مسکن اجرا شده برای ایجاد مراکز درمانی، فرهنگی، ورزشی، مدارس و مساجد به صورت رایگان زمین در اختیار نهادهای ذی‌ربط و یا خیرین قرار دهد.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: اعضای کمیسیون تلفیق همچنین مصوب کردند تا از محل درآمدهای حاصل از دریافت هزینه از مصرف سفره‌های زیرزمینی آب اعتباراتی برای ایجاد مطالعات به منظور جلوگیری از فرونشست دشت‌های کشور هزینه شود.

وی در پایان گفت: بر اثر فرو نشست زمین در بخشی از دشت‌های کشور خساراتی به ساختمان‌های مسکونی و اداری وارد شده و موجب ترک خوردگی در بناهای آنها شده است.