مراقب کلاهبرداران آنلاین در حراج‌های روز پدر باشید
مراقب کلاهبرداران آنلاین در حراج‌های روز پدر باشید

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی در آستانه فرارسیدن روز پدر بر مراقبت کاربران فضای مجازی در پیشگیری از کلاهبرداری‌های آنلاین تأکید کرد. پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ احسان آنقی با تبریک فرارسیدن سالروز ولادت امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) بیان داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بسیاری از […]


رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی در آستانه فرارسیدن روز پدر بر مراقبت کاربران فضای مجازی در پیشگیری از کلاهبرداری‌های آنلاین تأکید کرد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ احسان آنقی با تبریک فرارسیدن سالروز ولادت امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) بیان داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بسیاری از کاربران با توجه به محدودیت‌های زمانی و مکانی تلاش می‌کنند که با خرید از فروشگاه‌های اینترنتی و استفاده از فضای مجازی، هدیه موردنظر خود را برای پدر یا همسر خویش تهیه کنند.

وی با تأکید بر ضرورت مراقبت کاربران فضای مجازی در هنگام استفاده از سایت‌ها و کانال‌ها و صفحات فروش کالا در شبکه‌های اجتماعی گفت: مهم‌ترین نکته در خرید از سایت‌های فروشگاهی، اعتبارسنجی آن‌ها با بررسی نماد اعتماد الکترونیکی و پیگیری میزان رضایت مشتریانی است که قبلاً اقدام به خرید از درگاه آن سایت، کانال یا فروشگاه اینترنتی کرده‌اند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: عدم واریز هرگونه وجه به عنوان بیعانه و عدم اعتماد به افراد ناشناس در فضای مجازی به خصوص در خرید از سایت‌های درج آگهی و صفحات و کانال‌های فعال و پرمخاطب، یکی دیگر از نکاتی است که به منظور پیشگیری از بروز کلاهبرداری های احتمالی بایستی موردتوجه قرار گیرد.

سرهنگ آنقی با تأکید بر توجه به آدرس اینترنتی درگاه‌های بانکی، لزوم واردکردن آدرس‌ها به صورت دستی و عدم جست‌وجو صفحه موردنظر در موتور جست‌وجوگر گوگل و دیگر توصیه‌های کارشناسان پلیس در خریدهای اینترنتی بیان داشت: این پلیس آمادگی لازم جهت رسیدگی به شکایت همشهریان عزیز و بررسی گزارش‌های مردمی واصله به پایگاه پلیس فتا را دارد و هم‌وطنان می‌توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک در این زمینه، مراتب را از طریق سایت اینترنتی www.cyberpolice.ir به کارشناسان پلیس فتا در مرکز فوریت‌های سایبری اطلاع دهند.

ت