مدارس کدام شهرهای کشور تعطیل شدند؟
مدارس کدام شهرهای کشور تعطیل شدند؟

با توجه به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای خبرگان رهبری و استقرار شعب اخذ رأی در مدارس فردا شنبه فعالیت کلاس‌های درس در تعدادی از استان‌ها تعطیل شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، به دنبال برگزاری انتخابات و با توجه به احتمال طولانی شدن فرآیند انتخابات و شمارش آرا در استان‌های مختلف کشور مدارس برخی شهرها و شهرستان‌های کشور برای فردا تعطیل اعلام‌شده است.

محسن حاجی میرزایی، وزیرآموزش و پرورش هم امروز با بیان اینکه فعلاً تصمیمی برای تعطیلی مدارس گرفته نشده است، اعلام کرد: ۶۰ درصد مدارس محل شعبه‌های اخذ رأی است و تعطیلی فردا شنبه فقط در این مدارس و مدارسی انجام می‌شود که صندوق‌های اخذ رأی و شمارش آرا تا شنبه طول می‌کشد.

جزئیات تعطیلی مدارس در تعدادی از استان‌های کشور در زیر می‌آید.

تمامی مدارس ایلام تعطیل اعلام شد
رئیس ستاد انتخابات استان ایلام گفت: تمامی مدارس مقاطع مختلف در سراسر این استان فردا شنبه سوم اسفند ماه تعطیل است.

به گفته محمد نوذری، این تصمیم به علت انجام روند شمارش آرا اتخاذ شده است. وی افزود: همچنین کارکنان و پرسنل اداری دارای ابلاغ که در روند برگزاری انتخابات مشارکت داشته‌اند می‌توانند در محل کار حاضر نشوند.

مدارس استان البرز فردا تعطیل اعلام شد
علی درویش پور رئیس کمیته آموزش ستاد انتخابات استان البرز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به اینکه بسیاری از عوامل اجرایی انتخابات از قشر فرهنگیان هستند با مکاتبه‌ای که با آموزش و پروش داشتیم مقرر شد مدارس استان فردا تعطیل شوند.

وی تاکید کرد: مدارس استان در همه مقاطع فردا شنبه سوم اسفندماه تعطیل است.

رئیس کمیته آموزش ستاد انتخابات استان البرز تاکید کرد: فعالیت مؤسسات آموزشی و دانشگاه‌های استان فردا دایر است.

همه مدارس استان تهران شنبه تعطیل است
عبدالرضا فولادوند، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از تعطیلی کلیه مدارس شهر تهران در روز شنبه سوم اسفندماه ۹۸ خبر داد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اعلام این خبر افزود: باعنایت به حضور پر شور شهروندان شریف در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مشارکت فرهنگیان عزیز به عنوان عوامل اجرایی در اجرای امر اخذ رأی و صندوق‌های انتخابات تهران، کلیه مدارس در تمامی مقاطع نوبت صبح و عصر روز شنبه سوم اسفندماه تعطیل می‌باشند.

همچنین حمید صیدلو اظهار داشت: با توجه به احتمال طولانی شدن فرآیند انتخابات و اعلام نظر رئیس شورای آموزش و پرورش مناطق گوناگون استان تهران و استاندار تهران روز شنبه سوم اسفندماه تعطیل است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران افزود: این تعطیلی برای مدارسی که شعب اخذ رأی هستند و مدارسی که شعبه اخذ رأی نیستند صادق است.

تمامی مدارس خراسان جنوبی فردا تعطیل است
محمد علی واقعی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران ضمن تشکر از حضور پرشور مردم به ویژه جامعه فرهنگی و دانش آموزان رأی اولی در انتخابات مجلس یازدهم، این حضور را نشانه اتحاد، همدلی و بصیرت مردم استان دانست و اظهار کرد: به دلیل مشارکت بالای مردم همیشه در صحنه استان در انتخابات، طولانی شدن زمان انتخابات و قرار گرفتن شعب اخذ رأی در مدارس، تمامی مدارس استان فردا شنبه سوم اسفند، تعطیل است.

به گفته وی قریب ۵۰۰ مدرسه استان به عنوان شعب أخذ رأی در خدمت ستاد انتخابات استان قرار دارد.

وی، با بیان این که از این تعداد ۲۹۳ شعبه ثابت ومابقی سیار هستند، تصریح کرد: علاوه براین قریب ۸۵ درصد معلمین و فرهنگیان استان به عنوان عوامل اجرایی با ستاد انتخابات و هیأت‌های نظارت بر انتخابات استان همکاری می‌کنند.

واقعی، با بیان این که با توجه به حضور و مشارکت بالای مردم استان در انتخابات، شمارش آرا تا روز شنبه به اتمام نمی‌رسد، ابراز داشت: از این رو تمامی مدارس استان فردا شنبه تعطیل خواهد بود.

مدارس کدام شهرهای خوزستان فردا تعطیل است؟
برای تعطیلی روز سوم اسفندماه از سوی استانداری خوزستان، به فرمانداران تفویض اختیار شده است. با توجه به اینکه ممکن است در برخی مدارس، شمارش آرا تا پاسی از شب و بعضاً تا روز شنبه ادامه پیدا کند و همچنین به دلیل اینکه بیش از ۶۰ درصد افرادی که مجریان انتخابات هستند، اکثراً از آموزش و پرورش و درگیر امر انتخابات هستند، در خصوص تعطیلی مدارس تصمیم‌گیری می‌شود.

سید مهران رفیعی فرماندار امیدیه در همین زمینه گفت: با توجه به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی مدارس و دانشگاه‌ها این شهرستان در روز شنبه سوم اسفند ۹۸ در نوبت صبح و بعدازظهر تعطیل است.

محسن بیرانوند فرماندار ماهشهر اظهار کرد: با توجه به اینکه اغلب حوزه‌های انتخابیه در مدارس ایجاد شده است و شمارش آرا ممکن در این مدارس طول بکشد، تصمیم گرفته شد که کلیه مدارس این شهرستان در نوبت صبح تعطیل شود.

سید زین العابدین موسوی فرماندار آبادان اظهار کرد: به سبب شرایط موجود ادارات و مدارس درگیر در انتخابات، تمامی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی فردا شنبه سوم اسفند در شهرستان آبادان تعطیل هستند. کارمندان ادارات آبادان نیز با دو ساعت تأخیر سرکار حاضر خواهند شد.

سعید حاجیان فرماندار شادگان اظهار کرد: با توجه به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی مدارس این شهرستان در روز شنبه سوم اسفند ۹۸ در نوبت‌های صبح و بعدازظهر تعطیل هستند.

یوسف زمانی‌اصل، فرماندار بهبهان گفت: با توجه به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی به منظور آماده‌سازی مدارس برای حضور دانش‌آموزان، کلیه مدارس این شهرستان در دو نوبت صبح و بعد از ظهر روز شنبه (سوم اسفند) تعطیل اعلام شد.

عبدالمحمد جرجانی رئیس اداره آموزش و پرورش دزفول اظهار کرد: با توجه به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی مدارس این شهرستان در کلیه مقاطع تحصیلی در روز شنبه سوم اسفند ۹۸ در نوبت‌های صبح و بعدازظهر تعطیل هستند.

حسین پنبه دانه پور فرماندار شوشتر از تعطیلی مدارس این شهرستان برای روز شنبه سوم اسفند ماه در دو نوبت صبح و عصر به دلیل برگزاری انتخابات خبر داد.

مدارس نوبت صبح در شهرهای کهگیلویه و بویراحمد تعطیل است
رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد گفت: مدارس در نوبت صبح در همه مقاطع تحصیلی در شهرهای دهدشت، یاسوج، دوگنبدان، باشت، چرام، لنده، بهمئی و سی سخت فردا تعطیل است. احد جمالی عصر جمعه در جمع خبرنگاران افزود: این امر از سوی ستاد انتخابات استان اعلام شده است.

وی بیان داشت: این شهرها حوزه‌های اصلی انتخابات بوده و بیشتر شعب اخذ رأی در این شهرها در مدارس قرار دارند.

مدارس مشهد سوم اسفندماه تعطیل است
مهدی مجیدی فرد، رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی اظهار کرد: کلیه مدارس نواحی هفتگانه مشهد و تبادکان، شنبه سوم اسفندماه، تعطیل است.

وی افزود: به دلیل برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در جمعه دوم اسفندماه، از آنجایی که تعداد قابل توجهی از مدارس مشهد به عنوان شعب اخذ رأی انتخاب شده‌اند و روند اتمام کار و شمارش آرای مأخوذه تا روز بعد طول خواهد کشید، بر اساس تصمیم اتخاذ شده از سوی شورای آموزش و پرورش شهرستان مشهد، کلیه مدارس نواحی هفتگانه مشهد و تبادکان در تمامی مقاطع تحصیلی، شنبه سوم اسفندماه در هر دو شیفت تحصیلی صبح و عصر، تعطیل خواهد بود.

مدارس کرمانشاه فردا تعطیل است
مجید یزدان پناه امروز جمعه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امسال هم همچون سایر دوره‌ها تعدادی از فرهنگیان و کارکنان اداره کل آموزش و پرورش در فرآیند برگزاری انتخابات مشارکت دارند.

وی افزود: با توجه به اینکه تعداد کاندیداها در شهرستان کرمانشاه بالا است و احتمال طول کشیدن شمارش آرا تا صبح فردا هم وجود دارد، بنابراین تمامی مدارس شهرستان کرمانشاه فردا شنبه سوم اسفند تعطیل است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه تصریح کرد: این تعطیلی شامل تمامی مقاطع پیش دبستانی تا متوسطه دوم است و برای شهرستان‌ها هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

این مسئول گفت: ۷۰ درصد مدارس شهری و روستایی شهرستان کرمانشاه به طور مستقیم درگیر فرآیند انتخابات هستند.

مدارس قم شنبه تعطیل است
محسن حاجی‌میرزایی اعلام کرد: مدارس قم در روز شنبه سوم اسفندماه تعطیل است و متناسب با تشخیص وزارت بهداشت و ضرورت، کار را استمرار می‌دهیم.

وی افزود: اگر لازم باشد محدودیت یا تعطیلی داشته باشیم آن را می‌پذیریم حتی اگر نیاز باشد تجهیزاتی را برای ضدعفونی در مدارس قرار می‌دهیم.

مدارس استان قزوین فردا تعطیل است / مشارکت خوب مردم
رئیس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: تمامی مدارس استان قزوین فردا شنبه سوم اسفندماه تعطیل است.

وی گفت: بخش اعظم شعب در مدارس تشکیل شده و از طرف فرهنگیان و عوامل مرتبط با وزارت آموزش و پرورش درگیر امور نظارت و بازرسی و اجرایی هستند.

وی گفت به دلیل تداوم فرآیند انتخابات و درگیر بودن فرهنگیان در هیئت‌ها، تمامی مدارس استان قزوین فردا شنبه سوم اسفندماه تعطیل است.

مدارس همدان در نوبت صبح و عصر فردا شنبه سوم اسفندماه تعطیل شد
نظر به حضور حماسی مردم در انتخابات و احتمال طولانی شدن فرایند انتخابات، تمامی دوره‌های تحصیلی در نواحی یک و ۲ همدان و در شهرستان‌ها و مناطق و مدارسی که محل صندوق اخذ رأی هستند، در نوبت صبح و بعد از ظهر روز شنبه سوم اسفندماه تعطیل است.

همچنین کارمندان فرهنگی که در برگزاری انتخابات همکاری می‌کنند، مجاز هستند فردا در محل کار خود حضور نیابند.