مایکرواستراتژی مقصر است
مایکرواستراتژی مقصر است

بیت کوین صعودی، طلا نزولی، مایکرواستراتژی مقصر است تریدر و تحلیلگر، ویلی وو (Willy Woo)، نموداری را به اشتراک گذاشت که زمان منفی شدن همبستگی بین بیت کوین و طلا را نشان میدهد. او همچنین عامل پشت این اتفاق را نیز معرفی کرد. به گزارش اقتصاددان به نقل از هلاکوئی، طبق نمودار آقای وو، ۱۱ […]

بیت کوین صعودی، طلا نزولی، مایکرواستراتژی مقصر است

تریدر و تحلیلگر، ویلی وو (Willy Woo)، نموداری را به اشتراک گذاشت که زمان منفی شدن همبستگی بین بیت کوین و طلا را نشان میدهد. او همچنین عامل پشت این اتفاق را نیز معرفی کرد.

به گزارش اقتصاددان به نقل از هلاکوئی، طبق نمودار آقای وو، ۱۱ آگوست(۲۱ مرداد) روزی است که همبستگی بین بیت کوین و طلا منفی شده است. از این تاریخ قیمت بیت کوین ۵ برابر شده و طلا بیش از ۱۱٪ افت کرده است.

آقای وو ادعا میکند که تاریخ ذکر شده مصادف است با اولین مرحله‌ی خرید شرکتی بیت کوین که توسط مایکرواستراتژی (MicroStrategy) آغاز شد. عملکرد سهام این شرکت در این بازه‌ی زمانی مانند بیت کوین بوده است.

آقای وو به عنوان طرفدار بلند مدت بیت کوین این موضوع را با علاقه‌ی شرکت‌ها به خرید بیت کوین به عنوان دارایی خزانه به جای طلا توضیح میدهد.

برخی از دنبال کنندگان وی به این استدلال شک دارند و میگویند این دو بسیار متفاوت‌تر از آن هستند که بشود ارزش آنها را به عنوان ابزار خزانه‌ی شرکت‌ها مقایسه کرد.

مشکل تسلا چیست؟

از ویلی وو در مورد افت سهام تسلا با وجود پیشرفت بیت کوین نیز سوال شد و او گفت حجم بیت کوین خریده شده توسط تسلا کوچکتر از آن است که در سهام آن تاثیر بگذارد:

“ارزش بازار تسلا ۷۱۲ میلیارد دلار است. نوسانات روزانه‌ی آن حتی از ۲ میلیارد دلار بیت کوین خریداری شده توسط این شرکت بیشتر است.”

خرید بیت کوین توسط تسلا از دید کارشناسان فایننشال تایمز بیشتر به عنوان یک کمپین تبلیغاتی تلقی میشود تا یک سرمایه گذاری.

به گفته‌ی فایننشال تایمز، خرید بیت کوین، آنطور که مایکرواستراتژی میگوید، یک استراتژی دوم برای شرکت‌ها نیست.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

 

اقتصاددان منتظر نظرات و پیشنهادات و راه حل های سازنده شما سروران در دیدگاه ها می باشد.

ع