مالزی سالاد فرهنگ ها (قسمت نهم)
مالزی سالاد فرهنگ ها (قسمت نهم)

مالزی در منطقه نزدیک به استوا قرار دارد و دارای اقلیم گرم و مرطوب است. در این کشور دمای هوا در تمام طول سال تقریبا ثابت است و چیزی به نام زمستان برفی وجود ندارد. این موضوع یک کارآفرین باهوش چینی را به فکر انداخت که در یکی از کوه‌های نزدیک به شهر کوالالامپور که […]

مالزی در منطقه نزدیک به استوا قرار دارد و دارای اقلیم گرم و مرطوب است. در این کشور دمای هوا در تمام طول سال تقریبا ثابت است و چیزی به نام زمستان برفی وجود ندارد.
این موضوع یک کارآفرین باهوش چینی را به فکر انداخت که در یکی از کوه‌های نزدیک به شهر کوالالامپور که به خاطر ارتفاع نسبت به شهر آب و هوای خنکتری داشت ، شروع به ساخت هتل ، کازینو و مراکز تفریحی و سرگرمی کند.
در این ارتفاعات که گنتینگ نام دارد، دما در تمام طول سال مطبوع و بین ده تا بیست درجه ثابت است.
امروزه بزرگترین هتل جهان دراین جا قرار دارد.
برای رفتن به گنتینگ چند تور با قیمت بالا وجود دارد ولی به راحتی با اتوبوس می توان به آنجا رفت.
بعد از برگشت به کوالالامپور، صبح روز هفتم سفر با خرید بلیط اتوبوس از یک ایستگاه نزدیک هتل به قصد دیدن این مجموعه حرکت کردیم و بعد سوار تلکابین شدیم.
تله کابین در میانه راه در یک ایستگاه توقف کرد که کمتر کسی در آنجا پیاده می شد.این ایستگاه مربوط به یک معبد چینی به نام “چین سویی” بود و متصدی تله کابین به خیال آن که ما اشتباه پیاده شده ایم، به ماتذکر داد  ولی دیدن این معبد جز جالبی از سفر برای من بود.
در پست بعد درباره این معبد توضیح می دهم.

 

 

ع

  • نویسنده : دکتر میثم شفیعی
  • منبع خبر : اقتصاددان