فاجعه بزرگ مالی ناصر شاهباز در کارخانه ارج
فاجعه بزرگ مالی ناصر شاهباز در کارخانه ارج

 پشت پرده ارتباط با ابویی برای به تاراج رفتن اموال بیت المال کارخانه بزرگ ارج که به عنوان بزرگترین کارخانه خاورمیانه فعالیت می کرده بعد از افت و خیز های مالی به بانک ملی می رسد. در گزارش قبلی در سایت خبری یکتاپرس درباره ارتباط های پشت پرده شاهباز با عبدالناصر همتی اشاره شد که چگونه این […]

 پشت پرده ارتباط با ابویی برای به تاراج رفتن اموال بیت المال

کارخانه بزرگ ارج که به عنوان بزرگترین کارخانه خاورمیانه فعالیت می کرده بعد از افت و خیز های مالی به بانک ملی می رسد.

در گزارش قبلی در سایت خبری یکتاپرس درباره ارتباط های پشت پرده شاهباز با عبدالناصر همتی اشاره شد که چگونه این فرد بدون تخصص مورد نظر از ایران خودرو به عنوان عضو هیات مدیره بانک ملی ایران معرفی شد که متن کامل آن را می توانید در اینجامطالعه بفرمایید.

در این گزارش درباره فاجعه مالی کارخانه ارج و ارتباط پشت پرده ناصر شاهباز در فروش غیر کارشناسی این کارخانه توضیح داده می شود. این کارخانه بزرگ که به عنوان بزرگترین کارخانه خاورمیانه فعالیت می کرده بعد از افت و خیز های مالی به بانک ملی می رسد، اموال آن در یک فاجعه مالی بزرگ توسط اعمال نفوذ افرادی خاص در هیئت مدیره بانک به تاراج گذاشته می شود.

ابویی با حمایت های ناصر شاهباز سال ها در گروه ملی فولاد در جهت تولید فولاد با شرایطی که مدنظر دلخواهش بود؛ فعالیت می کرد. کارخانه ارج هم که فقط برند آن بیش از میلیاردها تومان ارزش دارد با حمایت ها و لابی های ناصر شاهباز، عضو هیات مدیره بانک ملی به ابویی می رسد. ابویی هم در قیمت غیر واقعی کل کارخانه را با مبلغ صد میلیارد تومان خریداری می کند.

این مبلغ برای کل زمین کارخانه، برند ارج، ماشین آلات و … است؛ البته حدود بیش از ۱۰۰ هکتار زمین در گرمسار که متعلق به کارخانه ارج بود ،توسط ابویی و حمایت های شاهباز خریداری می شود که طبق قیمت کارشناسی برند کارخانه ارج که برندی بین المللی است و محصولات این کارخانه به کشورهای همسایه صادر می شده، نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان ارزش دارد در صورتی که ابویی با لابی های ناصر شاهباز توانست کل کارخانه، ماشین آلات و زمین های متعلق به کارخانه را به قیمت غیر واقعی و کارشناسی خریداری کند.

ابویی برای آنکه قانون نتواند جلوی این معامله را بگیرد به سرعت تمامی پول را پرداخت می کند و اجازه نمی دهد که پرداختی ها به صورت اقساطی معامله گردد تا در این راستا همه روزنه های قانونی بسته شود. ناصر شاهباز به راحتی توانست شرایطی را مهیا کند تا با همکاری فردی به نام ابویی بتواند سرمایه عظیم کارخانه ارج که متعلق به بیت المال است را به تاراج بکشد.

بر اساس این گزارش، با توجه به قیمت بالایی که کارشناسان از برند، زمین تا ماشین آلات این کارخانه را برآورد کرده اند، قطعا ابویی به راحتی توانسته با کمک ناصر شاهباز به گنج بزرگی دست پیدا کند که برای بیت المال است. نیاز است که دستگاه های نظارتی نسبت به قرارداد و قیمت های دریافتی این کارخانه پیگیری های لازم را انجام دهند.

این فساد گسترده در حالی به وقوع پیوسته است که ناصر شاهباز مسائل متعددی از این قبیل تخلف ها را در پرونده اش دارد اما کماکان با لابی همتی و فشار به دژپسند در پست خود باقی مانده است. اکنون این فرد با پرونده واضحش به دنبال لابی گسترده برای کسب عنوان مدیرعاملی برخی بانک های دولتی است تا در دولت سیزدهم با تغییر چهره به فعالیتش ادامه دهد.

 

 

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

ع

 

  • منبع خبر :  یکتاپرس