عبور قیمت سکه از مرز مقاومتی
عبور قیمت سکه از مرز مقاومتی

قیمت دلار نیما امروز بیش از 100 تومان عقب نشینی کرد اما قیمت سکه در ایران تحت تأثیر پیشروی قیمت اونس طلا از مرز مقاومتی 14 میلیون و 200 هزار تومان عبور کرد.

قیمت دلار نیما امروز بیش از ۱۰۰ تومان عقب نشینی کرد اما قیمت سکه در ایران تحت تأثیر پیشروی قیمت اونس طلا از مرز مقاومتی ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان عبور کرد.

اقتصاددان: قیمت دلار صرافی ملی در آخرین روز از اردیبهشت ماه با ۲۵ هزار و ۶۳۳ تومان روانه بازار شد و در نیمه روز بر روی ۲۵ هزار و ۶۳۸ تومان قرار گرفت.

رشد اندک دلار متشکل/ عقب نشینی نرخ دلار نیما

نرخ دلار در بازار متشکل ارزی هم امروز با ۲۵ هزار و ۴۹۹ تومان آغاز به کار کرد که در مقایسه با قیمت روز پنجشنبه گذشته ۱۴ تومان پایین رفته بود. نرخ دلار متشکل در نیمه روز رشد اندکی را ثبت کرد و بر روی ۲۵ هزار و ۵۰۶ تومان قرار گرفت.

قیمت دلار نیما هم بیش از ۱۰۰ تومان عقب نشینی کرد. امروز نرخ دلار نیما ۲۴ هزار و ۷۸۹ تومان معامله شد.

عبور قیمت سکه از مرز مقاومتی

افزایش قیمت اونس طلا در بازار جهانی تا نزدیک محدوده ۱۸۵۰ و از طرفی ماندگاری قیمت دلار بالای مرز مقاومتی مهم باعث شده تا قیمت سکه در شروع معاملات نقدی امروز رشد چشمگیری را تجربه کند.

قدرت معامله گران افزایشی سکه امروز در سایه رشد طلا بیشتر شد و فلز زرد رنگ داخلی از محدوده مقاومیتی ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان عبور کرد. قیمت سکه در ابتدای معاملات نقدی امروز بیش از ۲۰۰ هزار تومان گران تر از روز پنجشنبه گذشته بود. این پایان روند صعودی سکه در بازار امروز نبود و در نیمه روز سکه بازان بار دیگر بر قیمت سکه افزودند. فلز زرد رنگ داخلی در نیمه معاملات نقدی امروز ۱۴ میلیون و ۳۴۰ هزار تومان بود.