صفحه مروج ناهنجاریهای اخلاقی مسدود شد
صفحه مروج ناهنجاریهای اخلاقی مسدود شد

رئیس پلیس فتا استان گلستان از دستگیری متهمی خبر داد که با راه‌اندازی صفحاتی در شبکه‌های اجتماعی، اقدامات هنجارشکنانه و غیرقانونی انجام می‌داد. پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ “ابراهیم پرسا” در تشریح این خبر گفت: کارشناسان این پلیـس در پی رصد و پایش فضای مجازی، با صفحه‌ای دریکی از شبکه‌های اجتماعی مواجه شدند که اقدام […]


رئیس پلیس فتا استان گلستان از دستگیری متهمی خبر داد که با راه‌اندازی صفحاتی در شبکه‌های اجتماعی، اقدامات هنجارشکنانه و غیرقانونی انجام می‌داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ “ابراهیم پرسا” در تشریح این خبر گفت: کارشناسان این پلیـس در پی رصد و پایش فضای مجازی، با صفحه‌ای دریکی از شبکه‌های اجتماعی مواجه شدند که اقدام به انتشار اعمال منافی عفت و اشاعه فساد و فحشاء می‌کرد.

وی افزود: محتوای بارگذاری شده بر روی این پیچ برخلاف موازین شرعی و در تضاد با قوانین جاری کشور بود که در همین راستا شناسایی گرداننده آن در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان گلستان قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان گلستان اظهار داشت: با شروع تحقیقات و بررسی‌های فنی متهم مورد شناسایی قرار گرفت و پس از هماهنگی با مرجع قضایی، طی عملیات موفق پلیسی دستگیر شد و تجهیزات وی نیز توقیف گردید.

سرهنگ پرسا تصریح کرد: با بررسی‌های صورت گرفته، مشخص شد متهم گرداننده چند کانال و صفحه دیگر نیز می‌باشد، وی در ابتدا منکر اقدامات مجرمانه خود بود و با روش‌های فریبکارانه سعی در گمراه نمودن کارشناسان پلیس را داشت ولی پس از مواجه‌شدن با مستندات و ادله غیرقابل‌انکار به جرم خود اعتراف کرد و هدف خود از انتشار محتوای برخلاف عفت عمومی را افزایش دنبال کنندگان عنوان نمود.

این مقام انتظامی گفت: پلیس فتا ضمن رصد و پایش شبانه‌روزی فضای مجازی با هنجارشکنان و برهم زنندگان آرامش روانی جامعه با قاطعیت و برابر قانون رفتار خواهد نمود، لذا کاربران می‌بایست بامطالعه قانون جرائم رایانه‌ای از بایدها و نبایدهای فعالیت در فضای مجازی اطلاع داشته باشند و به هنجارهای جامعه و قوانین جاری کشور احترام بگذارند.

رئیس پلیس فتا استان از شهروندان درخواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک در فضای مجازی و یا نیاز به دریافت مشاوره مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir با ما در میان بگذارند.
ت