صعود بورس ۷ روزه شد
صعود بورس ۷ روزه شد

امروز شاخص کل بورس تهران برای هفتمین روز متوالی رشد کرد و معاملات یکشنبه با مازاد تقاضا بسته شد.

امروز شاخص کل بورس تهران برای هفتمین روز متوالی رشد کرد و معاملات یکشنبه با مازاد تقاضا بسته شد.

اقتصاددان: در معاملات روز یکشنبه پانزدهم آبان ماه، شاخص کل بورس پایتخت نسبت به روز کاری قبل ۱۶ هزار و ۳۵۱ واحد رشد کرد و به رقم یک میلیون و ۳۴۴ هزار و ۶۷۶ واحد رسید.

شاخص هم وزن بورس نیز با رشد ۵ هزار و ۷۸ واحدی در سطح ۳۷۹ هزار و ۸۶۲ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) ۱۲۷ واحد بالا آمد و در سطح ۱۷ هزار و ۸۳۵ واحد قرار گرفت.

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ها

امروز نمادهای «فملی»، «کگل» و «پارسان» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای «غکورش»، «غدشت» و «تنوین» معدود قرمزهای بازار بودند که بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای «شگویا»، «زاگرس» و «آریا» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «مارون»، «بساما» و «تبرک» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خگستر صدرنشین است و فملی و شستا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای دی، فرابورس و گدنا پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

ارزش معاملات بازار

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۸ هزار و ۵۵۶ میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۲ هزار و ۳۵۸ میلیارد تومان بود که ۲۸ درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش ۱۱ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۳ هزار و ۸۶۲ میلیارد تومان رسید.

صف‌های بازار سهام

در معاملات یکشنبه ۱۰۱ نماد صف خرید داشتند و ۳۵ نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت ۱۳ درصدی به ۲۷۷ میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف‌های فروش ۲٫۵ درصد کاهش یافت و ۷۶ میلیارد تومان بود. در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید در رقم ۲۲۴ میلیارد تومان ایستاد.

در پایان معاملات نماد خگستر (شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو) با صف‌ خرید ۳۲ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از خگستر، نمادهای خودرو (شرکت ایران خودرو) و کرمان (شرکت سرمایه گذاری توسعه و عمران استان کرمان) بیشترین صف خرید را داشتند.

 صعود بورس 7 روزه شد