صعود بورس در چهارمین روز متوالی
صعود بورس در چهارمین روز متوالی

امروز شاخص کل باز هم رشد کرد و توانست بالاتر از مرز یک میلیون و 280 هزار واحد بایستد.

امروز شاخص کل باز هم رشد کرد و توانست بالاتر از مرز یک میلیون و ۲۸۰ هزار واحد بایستد.

اقتصاددان: در معاملات روز سه‌شنبه دهم آبان ماه، شاخص کل بورس پایتخت نسبت به روز کاری قبل ۱۰ هزار و ۶۲۸ واحد رشد کرد و به رقم یک میلیون و ۲۸۰ هزار و ۴۶۱ واحد رسید.

شاخص هم وزن بورس نیز با رشد ۴ هزار و ۲۴۳ واحدی در سطح ۳۶۵ هزار و ۶۰ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) ۵۱ واحد بالا آمد و در سطح ۱۷ هزار و ۳۸۴ واحد قرار گرفت.

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ها

امروز نمادهای «فارس»، «فولاد» و «وامید» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای «غکورش»، «ومعادن» و «لوتوس» بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای «شگویا»، «آریا» و «زاگرس» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «بپاس»، «شکام» و «شاوان» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس شستا صدرنشین است و شبندر و شپنا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای دی، فرابورس و گدنا پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

ارزش معاملات بازار

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۵ هزار و ۹۴۳ میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه هزار و ۳۹۰ میلیارد تومان بود که ۲۳ درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

امروز ارزش معاملات خرد سهام با افزایش ۸ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۲ هزار و ۶۸۱ میلیارد تومان رسید.

صف‌های بازار سهام

در معاملات سه‌شنبه ۸۱ نماد صف خرید داشتند و ۵۳ نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت ۲۳ درصدی به ۱۳۸ میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف‌های فروش ۱۳ درصد کاهش یافت و ۱۰۹ میلیارد تومان بود.

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار یک میلیارد تومان بود و ارزش صف‌های خرید نیز در رقم ۷۰ میلیارد تومان ایستاد.

در پایان معاملات نماد وبانک (شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی) با صف‌ خرید ۱۳ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از وبانک، نمادهای خزامیا (شرکت زامیاد) و غدشت (شرکت دشت مرغاب) بیشترین صف خرید را داشتند.

در پایان معاملات امروز تنها صف فروش بازار به نماد بالبر تعلق داشت که ارزش آن یک میلیارد تومان بود.

 صعود بورس در چهارمین روز متوالی