شرکت‌های دانش بنیان اعتراض و شکایت خود را ارائه کنند/رشد قابل توجه در زمینه شاخص جهانی دانش بنیان
شرکت‌های دانش بنیان اعتراض و شکایت خود را ارائه کنند/رشد قابل توجه در زمینه شاخص جهانی دانش بنیان

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: اگر هر یک از شرکت‌های دانش بنیان اعتراضی نسبت به روند پیگیری کار خود دارند می‌توانند حضوری در این کمیته حاضر و شکایت خود را ارائه کنند.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، با بیان اینکه تغییرات رویکردی بنیاد ملی نخبگان منجر به تغییر برخی از برنامه‌ها شده ،گفت: اکنون این تغییرات در جوایز تحصیلی قابل مشاهده هستند.

وی افزود: اگر هر یک از شرکت‌های دانش بنیان اعتراضی نسبت به روند پیگیری کار خود دارند می‌توانند حضوری در این کمیته حاضر و شکایت خود را ارائه کنند.

وی همچنین روز سه شنبه در حاشیه بازدید از مرکز رشد واحد‌های فناور نوشهر در جمع خبرنگاران گفت : مازندران به لحاظ برخورداری از نیروی انسانی متخصص در حوزه دانش بنیان و نیز ظرفیت های طبیعی جاذبه گردشگری جزو استان های مهم کشور است .

او افزود : مساله مهم‌تر آن که از این نیروی مجرب و متخصص چگونه می‌توان در راستای تقویت گردشگری بهره برداری کرد و ضمن اینکه این نیرو‌ها به جای آنکه برای فعالیت به دیگر استان‌ها بروند به نحوی برنامه ریزی شود تا در همین استان بمانند.

ستاری ادامه داد : این سفر در حقیقت می‌تواند بستر تحول آفرین باشد و این آمادگی وجود دارد تا برای توسعه مراکز رشد و نو آوری و پارک‌ها برنامه ریزی کرد و طبیعتا در این بازدید‌ها با ریز مشکلات در این حوزه آشنا می شویم.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص رتبه شاخص جهانی دانش بنیان در کشور گفت: به دلیل شرایط بد اقتصادی در سال گذشته دراین بخش رشد آنچنانی نداشته‌ایم، ولی در ابتدای دولت حدود ۶۰ رتبه در زمینه شاخص جهانی دانش بنیان کاهش داشتیم.

ستاری ادامه داد: این عدد قابل توجهی است، اما امسال با تحولات خوبی که در حوزه اقتصاد رخ خواهد داد در چهار ماه نخست در زمینه شاخص جهانی دانش بنیان حدود چهار رتبه رشد داشته ایم.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری فضای کاری مرکز رشد و فناور نوشهر را بسیار نامطلوب دانست و گفت: سعی براین است تا با همراهی و همکاری استاندار مازندران و نیز نماینده مردم شهرستا نهای نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی در این زمینه تصمیمات خوبی گرفته شود.

مازندران دارای یک پارک علم و فناوری و مرکز رشد است که چهار مرکز آن در ساری، آمل، بهشهر و سیمرغ در شرق استان و دو مرکز نوشهر و تنکابن در غرب مازندران زیر مجموعه پارک علم و فناوری فعالیت دارند.

۱۱۶ شرکت دانش بنیان در مازندران با تولید حدود ۴۰۰ محصول از سوی این شرکت‌ها زیر نظر پارک قرار دارند و در حال حاضر فضای زیر مجموعه پارک علم و فناوری استان ۵ هزارمتر مربع است.

پارک علم و فناوری مازندران از سال ۸۹ فعالیت خود را با ۴ شرکت دانش بنیان آغاز کرد و اکنون میزان صادرات این شرکت‌ها به حدود چهار میلیون یورو رسیده است.

انتهای پیام /ت

مازندران به لحاظ نیروی انسانی متخصص دانش بنیان از استان‌های مهم کشور است