سیگنال مهم برای بازار سهام
سیگنال مهم برای بازار سهام

قاتل بورس مهار شد! از نگاه برخی کارشناسان بازار سهام از جمله مهدی سماواتی، قاتل اصلی بورس و عامل ریزش شاخص بورس نرخ سود بین بانکی است. این نرخ در دوره ریزش بورس تا ۲۲ درصد هم افزایش یافته بود اما اکنون به زیر ۲۰ درصد تقلیل یافته است. به گزارش اقتصاددان به نقل از […]

قاتل بورس مهار شد!

از نگاه برخی کارشناسان بازار سهام از جمله مهدی سماواتی، قاتل اصلی بورس و عامل ریزش شاخص بورس نرخ سود بین بانکی است. این نرخ در دوره ریزش بورس تا ۲۲ درصد هم افزایش یافته بود اما اکنون به زیر ۲۰ درصد تقلیل یافته است.

به گزارش اقتصاددان به نقل از تجارت نیوز ،  از نگاه برخی کارشناسان بازار سهام از جمله مهدی سماواتی، قاتل اصلی بورس و عامل ریزش شاخص بورس نرخ سود بین بانکی است. این نرخ در دوره ریزش بورس تا ۲۲ درصد هم افزایش یافته بود اما اکنون به زیر ۲۰ درصد تقلیل یافته است.

مهدی سماواتی اخیرا در مصاحبه لایو اینستاگرامی علت اصلی کاهش شدید شاخص بورس را نرخ سود بین بانکی عنوان کرده بود. این نرخ مربوط به مبادلات بین بانک‌هاست که امسال ناگهان رشد قابل توجهی پیدا کرد. اما با تشدید روند نزولی شاخص بورس و افزایش انتقادها به این اتفاق، به تدرج روند آن تغییر کرده و در اسفند ماه بالاخره به زیر ۲۰ درصد کاهش یافته است. این اتفاق در نیمه دوم امسال بی‌سابقه است.

در آخرین گزارش بانک مرکزی نرخ بازار بین بانکی ۱۹٫۸۱ درصد اعلام شده است. آیا بازار سهام نسبت به این اتفاق مهم واکنش مثبت نشان خواهد داد؟

 

اقتصاددان منتظر نظرات و پیشنهادات و راه حل های سازنده شما سروران در دیدگاه ها می باشد.

ع