سکه ۷۰۰هزار تومان گران شد (ظهر ۱۳۹۹/۴/۱۸)
سکه ۷۰۰هزار تومان گران شد (ظهر ۱۳۹۹/۴/۱۸)

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: با وجود پیش‌بینی ریزش بیشتر قیمت‌ طلا و سکه، روند بازار از ساعات پایانی معاملات روز گذشته مجددا صعوی شد تا جاییکه قیمت سکه حدود ۷۰۰هزار تومان افزایش یافت.

به گزارش اقتصاددان، ابراهیم محمدولی در گفت‌وگو با خبرنگار با اشاره به افزایش مجدد قیمت طلا و سکه اظهار کرد: با کاهش نرخ ارز و افت قیمت سکه و طلا پیش‌بینی ما این بود که سیر نزولی بازار طلا حداقل تا پایان هفته جاری ادامه‌دار باشد اما در ساعات پایانی معاملات روز گذشته با افزایش قیمت دلار، روند نزولی بازار طلا هم معکوس شد.

محمدولی ادامه داد: در پی این افزایش ناگهانی، قیمت طلا در بازار امروز نسبت به ساعات ابتدایی معاملات روز گذشته حدود ۳۰هزار تومان و سکه طرح جدید ۷۰۰هزار تومان گران شده است.

به گفته رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، طلا و سکه در بازار امروز هم رکورد جدیدی ثبت کرده و به بالاترین قیمت‌ تاریخی خود رسیده است.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

محمدولی با تشریح قیمت‌ طلا و انواع سکه در بازار امروز بیان کرد: بهای طلای ۱۸عیار امروز گرمی ۹۵۹هزار تومان است، ضمن اینکه قیمت هر قطعه سکه تمام طرح امامی در بازار آزاد به ۱۰میلیون و ۵۵۰ و سکه طرح قدیم به ۹میلیون و ۵۰۰هزار تومان رسید.

او اضافه کرد: همچنین امروز نیم سکه با قیمت پنج میلیون و ۳۰۰، ربع سکه سه میلیون و ۱۰۰ و سکه یک گرمی، یک میلیون و ۶۰۰هزار تومان معامله می‌شود.