زنگ خطر برجام در بازار دلار
زنگ خطر برجام در بازار دلار

قیمت دلار و سکه در بازار ارز امروز یکشنبه 20 شهریور ماه پرواز کرد

قیمت دلار و سکه در بازار ارز امروز یکشنبه ۲۰ شهریور ماه پرواز کرد

اقتصاددان: بررسی هسته مرکزی بازار ارز تهران در دومین روز هفته نشان می دهد که خبرهای مثبت برجامی در بازار کمرنگ شده است.

زنگ خطر در بازار دلار

بعد از بیانیه تند طرف اروپایی عده ای از معامله گران هیجانی باور دارند که که زنگ خطر احیای برجام به صدا درآمده است . این دسته از بازیگران ارزی معتقدند امکان این هست که دوشنبه قطعنامه صادر شود.

عده ای دیگر از معامله‌گران می‌گویند اگر قطعنامه صادر نشود با قطعیت می‌توانیم بگوییم که بازارساز نرخ را داغ کرده است.

جهش قیمت دلار در بازار آزاد

قیمت دلار در بازار امروز مانند روز گذشته به سمت نیمه کانال ۳۰ هزار تومان جهش پیدا کرد . نرخ دلار در بازارآزاد امروز در محدوده ۳۰ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شد . این قیمت در مقایسه با عصر دیروز تقریبا ۲۰۰ تومان بالاتر بود.

تکرار سناریو دیروز در بازار ارز

برخی از تحلیلگران ارزی معتقد بودند در صورتی که سناریو دیروز در بازار تکرار نشود و بازارساز با مداخله ارزی نسبت به کنترل نرخ ارز اقدام نکند احتمال رسیدن اسکناس آمریکایی به سطح ۳۰ هزار و ۸۰۰ تومان هم وجود خواهد داشت .

نرخ دلار در هرات و سلیمانیه به پرواز درآمد

البته امروز نرخ دلار در هرات و سلیمانیه هم به پرواز درآمد و قدرت معامله گران تهران را تقویت کرد . نرخ دلار در هرات امروز بیش از ۳۰۰ تومان بر ارزش خود افزود و به قیمت ۳۰ هزار و ۳۵۰ تومان معامله شد. در سلیمانیه هم هر برگ اسکناس آمریکایی نزدیک به ۲۰۰ تومان رشد کرد و به قیمت ۳۰ هزار و ۷۸۰ تومان معامله شد .

حباب منفی دربازار دلار

نرخ حواله درهم نیز امروز رشد کرد و به محدوده ۸ هزار و ۴۳۰ تومان رسید و نرخ برابری درهم به دلار در محدوده ۳۰ هزار و ۹۶۳ تومان بدست آمد که نشان دهنده حباب منفی دربازار دلار است .

نوسان محدود قیمت اونس طلا در روز شنبه

بازار جهانی طلا امروز یکشنبه تعطیل بود اما این فلز گران بها روز گذشته نوسان محدودی را ثبت کرد و در محدوده ۱۷۱۷ دلار معامله شد .

رشد قیمت طلا ۱۸ عیار

در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا ۱۸ عیار امروز ۸ هزار و ۳۰۰ تومان بالا تر از روز گذشته معامله شد. قیمت طلا امروز با ۱ میلیون و ۲۹۱ هزار و ۷۰۰ تومان به فروش رسید.

ورود مجدد سکه به کانال ۱۴ میلیون تومان

قیمت سکه هم امروز بار دیگر وارد کانال ۱۴ میلیون تومان شد و تا ۱۴ میلیون و ۵۰ هزار تومان بالا رفت. سکه ظهر امروز به قیمت ۱۴ میلیون و۲۰ هزار تومان به فروش رسید . این قیمت در مقایسه با عصر دیروز تقریبا ۱۰۰ هزار تومان رشد را نشان می دهد .