رکوردشکنی ۱۸ میلیون تومانی هایما در بازار خودرو + جدول قیمت
رکوردشکنی ۱۸ میلیون تومانی هایما در بازار خودرو + جدول قیمت

در روزی که دلار‌رکورد تاریخی جدیدی را ثبت کرد و اخبار از تشدید چالش هسته‌ای ایران حکایت داشت «هایما» از قافله عقب نماند و رشدی 18 میلیون تومانی در بازار را تجربه کرد.

در روزی که دلار‌رکورد تاریخی جدیدی را ثبت کرد و اخبار از تشدید چالش هسته‌ای ایران حکایت داشت «هایما» از قافله عقب نماند و رشدی ۱۸ میلیون تومانی در بازار را تجربه کرد.

اقتصاددان: روزگذشته وال استریت ژورنال در گزارشی از ادعاهای جدید واشنگتن علیه تهران خبر داد؛ گزارشی که ادعا می کرد یکی از مقام های آمریکایی روز سه‌شنبه با تایید دریافت اطلاعات از طرف عربستانی آن را یک «تهدید واقعی» توصیف کرده است. این گزارش مدعی شده ایران تهدیدهایی علیه عربستان صورت داده و نظامیان آمریکایی در حالت آماده‌باش قرار گرفته اند.

این ادعا کافی بود تا بازار ایران شکل افزایشی به خود گیرد و شاهد رشد ۵ تا ۱۸ میلیونی برخی از محصولات ایران خودرو در بازار باشیم، به طوریکه امروز «هایما S7»، «سمند LX با موتورEF7 » و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» در بازار رشد قیمت داشتند.

به گفته فعالان بازار خودرو رشد قیمت «هایما» در بازار کمی تعجب برانگیز بود. هشتم آبان ۲۰۰ دستگاه هایما S7 در بازار عرضه شد و براساس برنامه‌ریزی ۱۶ آذر این خودروهای به خریداران تحویل داده خواهد شد، با این وجود امروز شاهد افزایش قیمت این خودرو در بازار بودیم. با این شرایط می توان گفت امروز بازار بیش از همه تحت تاثیر اخبار منفی و ادعاهایی مطرح شده قرار داشته است.

قیمت محصولات ایران خودرو

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «پژو ۲۰۷ دنده ای»، «هایما S7»، «سمند LX با موتورEF7 » و «تارا دنده ای»، «دنا معمولی» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد. رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که «سمندLX با موتورEF7» در بازار امروز رشدی ۵ میلیون داشت و ۳۵۵ میلیون تومانی شد. اما «هایما S7» امروز افزایش عجیب قیمت در بازار را ثبت کرد و ۹۷۰ میلیون تومانی شد. از سوی دیگر رصد بازار نشان دهنده آن است که در میان پرتیراژهای ایران خودرو «تارا دنده ای» در بازار بدون تغییر ۴۴۱ میلیون تومانی شد.

از سوی دیگر ارزیابی ها نشان دهنده آن است که در میان خانواده دنا امروز «دنامعمولی» هم در بازار ۴۱۴ میلیون تومان قیمت خورد و «دنا پلاس توربو اتومات» هم با افزایش ۵ میلیونی در بازار ۵۳۰ میلیون تومان دست به دست شد. از سوی دیگر «پژو ۲۰۷ دنده‌ای» در بازار بدون تغییر ۴۱۴ میلیون تومان دست به دست شد.

 رکوردشکنی 18 میلیون تومانی هایما در بازار خودرو + جدول قیمت