رویکرد گروسی مانعی برای تعاملات آتی
رویکرد گروسی مانعی برای تعاملات آتی

غریب آبادی: رویکرد گروسی می‌تواند مانعی برای تعاملات آتی بین دو طرف باشد/ آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید از هرگونه دستورکار سیاسی فاصله بگیرد سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی به مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی توصیه کرد از دستورکار سیاسی در تعامل با ایران فاصله بگیرد.   به گزارش اقتصاددان به نقل […]

غریب آبادی: رویکرد گروسی می‌تواند مانعی برای تعاملات آتی بین دو طرف باشد/ آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید از هرگونه دستورکار سیاسی فاصله بگیرد

سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی به مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی توصیه کرد از دستورکار سیاسی در تعامل با ایران فاصله بگیرد.

  به گزارش اقتصاددان به نقل از تسنیم ،   کاظم غریب‌آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین، در واکنش به گزارش اخیر مدیرکل آژانس در مورد پادمان و همچنین اظهارات و مواضع عمومی وی گفت: مواضع گروسی حاکی از رویکرد یکطرفه دبیرخانه آژانس در برابر تعاملاتش با ایران و نادیده گرفتن سطح همکاری و تعامل فی‌مابین است، این رویکرد می‌تواند به مانعی برای تعاملات آتی بین دو طرف تبدیل شود.

گزارش آژانس با سوابق همکاری بین ایران و آژانس سازگاری و همخوانی ندارد. این گزارش، معتبر هم نیست، چرا که مبتنی بر منابع قابل اتکا نمی‌باشد؛ و همچنین متقاعدکننده نیز نیست، چرا که تمامی ابعاد همکاری و پیشرفت‌های حاصله را منعکس نمی‌کند. تعامل سازنده مستلزم محیط مثبت، پرهیز از پیش‌داوری و ابراز نگرانی‌های مصنوعی و همچنین خودداری از بزرگنمایی چند موضوع پیش‌پاافتاده و بی‌اهمیت می‌باشد.

آژانس باید از هرگونه دستورکار سیاسی فاصله بگیرد و باید موضعی شفاف در برابر تهدید هسته‌ای رژیم صهیونیستی اسرائیل و غیرقابل پذیرش بودن بیرون ماندن این رژیم از معاهده عدم اشاعه و مخالفت مداوم آن با قرار دادن تمامی فعالیت‌ها و تأسیسات هسته‌ای خود تحت پادمان آژانس، اتخاذ نماید.

 

خواننده معزز سلام ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر بالا در پایین صفحه ( ثبت دیدگاه) موجب امتنان است .

 

ع