رشد منفی صنعت در سال ۹۸/لزوم حذف قوانین مزاحم
رشد منفی صنعت در سال ۹۸/لزوم حذف قوانین مزاحم

رشد صنعت در سال ۹۸ منفی بود/ لزوم حذف قوانین مزاحم در حوزه صنعت روغنی گلپایگانی، رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران گفت: برابر آمار رسمی کشور رشد صنعت در سال ۹۸ کاملا منفی بوده است. به گزارش اقتصاددان به نقل از صداوسیما، «ابوالفضل روغنی گلپایگانی» در گفتگو با رادیو اقتصاد گفت: وزارت صمت در […]

رشد صنعت در سال ۹۸ منفی بود/ لزوم حذف قوانین مزاحم در حوزه صنعت

روغنی گلپایگانی، رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران گفت: برابر آمار رسمی کشور رشد صنعت در سال ۹۸ کاملا منفی بوده است.

به گزارش اقتصاددان به نقل از صداوسیما، «ابوالفضل روغنی گلپایگانی» در گفتگو با رادیو اقتصاد گفت: وزارت صمت در ارتباط با موضوع فضای کسب و کار یعنی صنعت، معدن و تجارت یک وزارتخانه تنهایی است.

وی اظهارداشت: این وزارتخانه به تنهایی نمی تواند مشکلات فضای کسب و کار به خصوص در سه حوزه صنعت، معدن و تجارت را برطرف کند.

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران گفت: گاهی وزارت صمت ناگزیر و ناچار است از عملکرد ضعیف بانک‌ها، سازمان مالیاتی و تامین اجتماعی هم دفاع کند.

وی افزود: وزارت صمت در این حوزه تنهاست و می طلبد همه به این مجموعه کمک کنند.

روغنی گلپایگانی تصریح کرد: بطورکلی رفع مشکلات مربوط به فضای کسب و کار در کشور نیازمند عزم و اراده ملی است یعنی همه وزارتخانه‌ها، بانک‌ها، تامین اجتماعی، سازمان امور مالیاتی و… باید پای کار باشند.

وی ادامه داد: «حسین مدرس خیابانی» سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت یک جوان کارشناس و کاربلدی است ومی تواند تغییرات بنیادی را در این وزارتخانه بوجود آورد مشروط به اینکه بتواند عزم ملی را در کشور ایجاد کند.

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران گفت: کشور از نظر ظرفیت سازی قانون ظرفیت سازی بسیاری خوبی انجام داده است.

وی افزود: ایران از جمله کشورهای دنیاست که بیشترین تورم قانون گذاری در آن اتفاق افتاده که ضرورت دارد قوانین مزاحم و دست و پاگیرحذف شود.

روغنی گلپایگانی بیان داشت: بطورکلی در حوزه صنعت قوانین مزاحم زیادی وجود دارد که باید تسهیل گری بهتری صورت گیرد.

وی تصریح کرد: حال و روز اقتصاد کشور و همینطور مردم، تولید کنندگان، صنعتگران همه و همه این روزها تعریف چندانی ندارد.

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران گفت: در این شرایط بسیار سخت باید دست تولید کنندگان و صنعتگران را بوسید چرا که به رغم تمامی تحریم ها و فشارها همچنان در صحنه تولید و اشتغال حضور دارند تا فشار کمتری به مردم واردشود.

وی افزود: برای برون رفت از مشکلات فعلی همه باید دست به دست هم دهند و از هیچ تلاشی فروگذار نباشند.