رئیس آژانس انرژی اتمی در ایران به دنبال چیست؟
رئیس آژانس انرژی اتمی در ایران به دنبال چیست؟

رافائل گروسی دوشنبه یکم آذر برای دیدار و گفت‌وگو با مسئولان کشورمان به تهران سفر خواهد کرد. «لارنس نورمن» (Laurence Norman) خبرنگار روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال روز دوشنبه در پیامی توییتری از سفر رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران خبر داده بود. او در این خصوص نوشت که به گفته […]

رافائل گروسی دوشنبه یکم آذر برای دیدار و گفت‌وگو با مسئولان کشورمان به تهران سفر خواهد کرد.

«لارنس نورمن» (Laurence Norman) خبرنگار روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال روز دوشنبه در پیامی توییتری از سفر رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران خبر داده بود.

او در این خصوص نوشت که به گفته منابع آگاه، بخشی از علت تأخیر در این سفر به دلیل بیماری وزیر امور خارجه ایران بوده و مدیرکل آژانس خواستار ملاقات با وی است.

«گروسی» یکم آذر به ایران سفر می‌کند

کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی، سفر رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران در دوشنبه هفته آینده را تأیید کرد و گفت که گروسی عصر دوشنبه اول آذر ماه وارد تهران می‌شود و روز سه‌شنبه با محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو می‌کند.

وی گفت که این سفر در راستای همکاری‌های ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی انجام می‌شود.

پیش از این سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت خارجه از سفر گروسی به تهران خبر داده بود. سخنگوی وزارت امور خارجه گفته بود که از رافائل گروسی مدیرکل آژانس انرژی اتمی برای سفر به ایران دعوت شده و تاریخ برای سفرش پیشنهاد شده و به زودی عازم ایران خواهد بود و منتظر پاسخ وی هستیم.

خطیب‌زاده خاطرنشان کرد: مراودات فنی ایران و آژانس در مسیر خوبی در جریان است و گروسی در این سفر علاوه بر رئیس سازمان انرژی اتمی با وزیر خارجه نیز دیدار خواهد کرد.

سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت خارجه دهم آبان ماه هم در نشست هفتگی با خبرنگاران درباره درخواست رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای سفر به تهران و ملاقات با امیرعبداللهیان نیز اظهار داشت: روابط ایران و آژانس کاملا فنی و حرفه‌ای است. سازمان انرژی اتمی ایران با آژانس روابط بسیار منظم و دقیقی دارند و در سفرهای قبلی مدیران کل آژانس به تهران برخی ملاقات‌های از جنس تشریفاتی و تکریمی انجام شده است. ولی برخی موضوعات دیگر هم بود که به صورت ماهوی انجام شده است و اگر سفری تنظیم شود اگر لازم باشد ملاقاتی تنظیم شود، تنظیم خواهد شد. اگر سازمان انرژی اتمی برنامه را نهایی کند و مطابق برنامه‌های ما باشد امیرعبداللهیان حتما گروسی را می‌بیند و منعی برای این قضیه وجود نداشته و نخواهد داشت.

سفر اول آذر ماه گروسی به تهران دومین سفرش در دولت سیزدهم است. وی ۲۱ شهریورماه در تهران با «محمد اسلامی» رئیس سازمان انرژی اتمی دیدار و گفت‌وگو کرد و دو طرف بیانیه‌ مشترکی صادر کردند.

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع

  • منبع خبر : بورسان