خبر جدید برای تبدیل وضعیت استخدامی معلمان
خبر جدید برای تبدیل وضعیت استخدامی معلمان

نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی درباره آخرین وضعیت بررسی طرح تبدیل وضعیت استخدامی معلمان آموزش و پرورش توضیحاتی ارائه کرد. جلال محمودزاده نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی در تشریح آخرین وضعیت بررسی طرح تبدیل وضعیت استخدامی معلمان آموزش و پرورش، گفت: این طرح با ۵۸ امضا تقدیم هیات رئیسه شده و درحال‌حاضر به […]

نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی درباره آخرین وضعیت بررسی طرح تبدیل وضعیت استخدامی معلمان آموزش و پرورش توضیحاتی ارائه کرد.

جلال محمودزاده نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی در تشریح آخرین وضعیت بررسی طرح تبدیل وضعیت استخدامی معلمان آموزش و پرورش، گفت: این طرح با ۵۸ امضا تقدیم هیات رئیسه شده و درحال‌حاضر به کمیسیون آموزش ارجاع و در حال بررسی در این کمیسیون است.

وی با بیان اینکه درحال‌حاضر یک نابسامانی درجذب نیروها در آموزش و پرورش وجود دارد، افزود: در صورت تصویب این طرح وزارت آموزش و پرورش باید تمامی نیروهای خود را از طریق دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی جذب کند تا دیگر شاهد نابه سامانی در جذب نیروهای آموزشی نباشیم.

ساماندهی وضعیت استخدامی معلمان آموزش و پرورش

نماینده مهاباد در مجلس در تشریح بخشی از جزییات طرح تبدیل وضعیت استخدامی معلمان آموزش و پرورش، اظهار کرد: طرح مذکور درباره ساماندهی کلیه معلمان حق‌التدریس، معلمان مدارس زیر نُرم، نیروهای دارای شناسه نیروی انسانی (کد پرسنلی) و دوره دیده در دانشگاه فرهنگیان، مربیان پیش دبستانی غیر دولتی، نیروهای خرید خدمات (برون سپار در هنرستان ها)، آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی و نیروهای خرید خدمات آموزشی است.

قانون در مورد نحوه بکارگیری معلمان

محمودزاده با بیان اینکه قانون در مورد نحوه بکارگیری نیروهای فوق الذکر مسکوت مانده است، گفت: لذا تذکر مذکور با توجه به همکاری، کسب تجربه و مهارت کافی این گروه‌ها در مدارس مناطق محروم و صعب‌العبور کشور که با تعلق کمترین مزایا و عدم امنیت شغلی همراه بوده است و همچنین در جهت رفع کمبود نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش و استخدام گروه‌های فوق و در راستای بسط عدالت تدوین شده است.

وی با بیان اینکه منابع لازم برای اجرای این طح پیشبینی شده، گفت: همچنین در این طرح آمده است که پس از تبدیل شدن به قانون، آیین نامه اجرایی آن ظرف مدت سه ماه توسط وزارت آموزش و پرورش و سازمان امور اداری و استخدامی کشور تهیه و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

نماینده مهاباد در مجلس تصریح کرد: پس از تصویب این طرح از سوی نمایندگان، طرح برای بررسی به شورای نگهبان ارسال خواهد شد.

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع

  • منبع خبر : تسنیم