حرف هایی که رزم حسینی قبل از رای اعتماد در مجلس گفت
حرف هایی که رزم حسینی قبل از رای اعتماد در مجلس گفت

  مدیریت توصیه ای نداریم بلکه باید مدیریت در دست افراد متخصص و کارشناس باشد. حذف امضاهای طلایی در دستور کار است امروز سفره مردم خالی شده، ما شرمنده مردمی هستیم که وفادار انقلاب و نظام بوده و پای آن ایستاده اند. یکی از برنامه هایم تامین کالاهای اساسی مردم، تنظیم و مدیریت بازار همراه […]

 

مدیریت توصیه ای نداریم بلکه باید مدیریت در دست افراد متخصص و کارشناس باشد.
حذف امضاهای طلایی در دستور کار است
امروز سفره مردم خالی شده، ما شرمنده مردمی هستیم که وفادار انقلاب و نظام بوده و پای آن ایستاده اند.
یکی از برنامه هایم تامین کالاهای اساسی مردم، تنظیم و مدیریت بازار همراه با نظارت و کنترل آن با مشارکت اصناف و بازاریان است.
اصلاح سیاست های تنظیم بازار و کوتاه کردن دست دلالان و واسطه گران باعث مقابله با افزایش بی رویه قیمت کالاها است و باید با التهاب در بازار مقابله کرد تا به افزایش قیمت ها دامن زده نشود.
در حوزه صنعت برنامه ام استفاده از ظرفیت خالی واحدهای صنعتی است که اکنون برخی واحدها با ۳۰ تا ۴۰ درصد ظرفیت کار می کنند.
باید شهرک های صنعتی احیا شده و دوباره راه بیفتند که نتیجه آن افزایش فرصت های شغلی است.
تلاش می کنم نیازهای اولیه واحدهای صنعتی تامین شود.
باید به سمت استخراج درست از معادن حرکت کرد.
برنامه ای برای مقابله با گرانی فولاد داریم.

در خصوص خودرو هم مردم این روزها گرفتار شدند، انحصار در خودرو وجود دارد و رقابت پذیری نداریم که این باعث بالا رفتن قیمت تمام شده می شود.
باید به موضوع ساخت قطعات خودرو در داخل کشور توجه شود که بخشی از گرانی ها به این خاطر است.
اکتشافات در معادن در کل کشور به ۱۰ درصد می رسد. مطالعات تفصیلی اکتشافات و فعال کردن معادن غیر فعال و جلوگیری از رانت خواری را در دستور کار دارم.
درباره تجارت داخلی و خارجی باید به سمت حذف فرآیند مجوزها و تهاتر کالاهای ضروری در مقابل صادر کنندگان کالا رفته و از واردات غیر ضروری جلوگیری شود.
ما در شرایط جنگ اقتصادی هستیم. باید از واردات غیر ضروری جلوگیری کرد. همچنین لازم است از ظرفیت کشورهای همسایه بهره گرفت.
مبارزه با فساد هزینه دارد. قطعا با رانت خواری مبارزه می کنیم و حذف امضاهای طلایی در دستور کار است.
مدیریت توصیه ای نداریم بلکه باید مدیریت در دست افراد متخصص و کارشناس باشد.
تعامل با نمایندگان و استفاده از نظرات بخش خصوصی و نظرات کارشناسان نظام، تصمیم گیری بنده را تشکیل می‌دهد.
تمرکز زدایی و تفویض اختیارات به استان‌ها از دیگر اولویت‌های بنده است. ۷ سال است که فریاد می‌زنم باید تمرکززدایی شود، باید به استان‌ها اختیار داده شده و به آنها قدرت تصمیم گیری دهیم. این که ما مسئولیت داده و اختیار ندهیم عملا مسوولان استانی کاری نمی‌توانند انجام دهند. همانند این که ما به یک سرباز اسلحه دهیم ولی به او ماشه ندهیم.
استفاده از جوانان با تجربه و پاکدست در شبکه مدیریتی وزارت صمت در دستور کار بنده است، تعامل و همکاری با نمایندگان از دیگر اولویت‌های بنده است چرا که نمایندگان منتخب مردم هستند و با رای مردم به مجلس آمده‌اند. ما شاهد بودیم که در خصوص خودرو چه اتهاماتی را به مجلس وارد کردند. اصول مردم سالاری از مسیر نمایندگان می‌گذرد و قطعا در جنگ اقتصادی همه ما با همدلی و همکاری با یکدیگر موفق می‌شویم.
رفع قوانین مزاحم و بهبود فضای کسب و کار از اولویت‌های بنده است.
مقام معظم رهبری ۱۰ سال است که در نام گذاری سال بر اقتصاد مقاومتی تاکید دارند، بنده نیز در برنامه‌های خود در طول سال‌های گذشته اقتصاد مقاومتی را دنبال کردم.
با کنار رفتن قوانین مزاحم رتبه کسب وکار در کشور ارتقا می‌یابد.
از دیگر مواردی که با جدیت دنبال می‌کنم شفافیت در وزارت صمت است. وزارت خانه باید شیشه‌ای شود.
مبارزه با فساد سخت است و هزینه دارد، باید دولت الکترونیک سریع تر تشکیل شود و رابطه فیزیکی مردم با وزارت خانه‌ها قطع شده و همه اقدامات در بستر الکترونیک انجام شود.
حمایت و تقویت بخش خصوصی از دیگر اولویت‌های بنده است. بنده در بخش خصوصی کار کرده‌ام و از کف بازار آمده‌ام.
تقویت و حمایت از بخش خصوصی باید در ذهن مدیران ارشد نهادینه شود چرا که بخش خصوصی سربازان اقتصادی و مجاهدان جنگ اقتصادی هستند.
بنده از سال ۹۲ که وارد دولت شدم از تمام فعالیت‌ها در بخش خصوصی استعفا دادم و اکنون نیز در هیچ یک از شرکت‌های بخش خصوصی عضو هیات مدیره نیستم بنده می‌دانم تضاد منافع چیست و قانون تجارت چه می‌گوید، بنده ۷ سال است که در هیچ شرکت خصوصی نه سهام دارم و نه عضو هیات مدیره هستم.
حتما با مرکز پژوهش‌های مجلس برای رسیدن به راهکارهای عملی همکاری خواهم داشت، این که ما صرفا کتاب بنویسم و آن را زینت کتابخانه‌ها کنیم مشکلی را حل نمی‌کند.
اعتقاد دارم که توسعه باید از روستاها شروع شود.
زمانی که ما از توانمندسازی مردم صحبت می‌کنیم باید کار را از روستاها آغاز کنیم، زمانی که معیشت مردم درست باشد به نظام نیز وفادارتر می‌شوند

۱۴ روز گذشت…

آقای رزم حسینی، وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت
چهارده روز از شعار و وعده تان در مجلس و قبل از گرفتن رای اعتماد گذاشت
چه قدمی برای اجرای دو وعده مهمی که داده بودید برداشتید!؟
حدف امضاهای طلایی
سپردن مدیریت به دست افراد متخصص و کارشناس

 

 

ع