حباب سکه به صفر رسید/ منتظر جهش قیمت طلا باشیم؟
حباب سکه به صفر رسید/ منتظر جهش قیمت طلا باشیم؟

نائب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران از صفر شدن حباب سکه و واقعی شدن قیمت‌ها خبر داد.

cمحمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین با اشاره به وضعیت بازار طلا بیان کرد: حدود سه هفته‌ای است که به لحاظ کاهش تقاضا قیمت‌ها ثبات پیدا کرده و باعث شده حباب سکه و نیم سکه به صفر برسد.

طلا و سکه ارزان شد
بر این اساس لازم به ذکر است قیمت طلا و قیمت سکه در بازار امروز نسبت به آخرین روز معاملات بازار طلا کاهش یافته است. به این ترتیب قیمت سکه امامی با ۵هزار تومان کاهش به چهار میلیون و ۱۵هزار تومان و قیمت سکه بهار آزادی با ۱۰هزار تومان کاهش به سه میلیون و ۹۹۰هزار تومان رسید.
همچنین قیمت نیم سکه و قیمت ربع سکه نیز با افت ۱۰هزار تومانی به ترتیب به دو میلیون و ۴۰ و یک میلیون و ۲۴۰هزار تومان کاهش یافت.
امروز قیمت طلا هر گرم، هزار تومان ارزان شد و بهای امروز آن به ۴۰۸هزار تومان رسید.
کشتی‌آرای اضافه کرد: البته در این مدت بهای اونس جهانی نوساناتی داشته اما مدیریت بانک مرکزی در خصوص کنترل نرخ ارز باعث ثبات و آرامش بازار طلا و شفافیت قیمت‌ها شده، در این راستا میل به سرمایه‌گذاری در بازار طلا و میزان تقاضا برای طلا و سکه نیز کاهش پیدا کرده است.

این فعال صنف طلا همچنین با اشاره به کاهش حجم تقاضای بازار تاکید کرد: با توجه به ماه محرم و صفر میزان تقاضای طلا و سکه کاهش پیدا کرده است که بعد از گذشت این ایام تقاضاها مجددا بازخواهد گشت، اما این بازگشت تقاضا نیز تاثیری بر قیمت طلا ندارد.

کشتی‌آرای درباره آینده بازار طلا تصریح کرد: بعید به نظر می‌رسد در آینده جهش قیمتی برای طلا و سکه داشته باشیم و پیش‌بینی ما ادامه ثبات و آرامش در بازار طلا است.

  • منبع خبر : اقتصادآنلاین