جزئیات طرح تعمیر سلف سرویس گوشی اپل
جزئیات طرح تعمیر سلف سرویس گوشی اپل

اپل از امکان تعمیر سلف سرویس دستگاه‌های خود خبر داد. برنامه “تعمیر سلف سرویس” که به تازگی از سوی اپل اعلام شده است، فروش قطعات برای آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳ را از اوایل سال میلادی آینده آغاز می‌کند. انتظار می‌رود مدت کوتاهی بعد این امکان برای رایانه مک هم فراهم شود. این برنامه با […]

اپل از امکان تعمیر سلف سرویس دستگاه‌های خود خبر داد.

برنامه “تعمیر سلف سرویس” که به تازگی از سوی اپل اعلام شده است، فروش قطعات برای آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳ را از اوایل سال میلادی آینده آغاز می‌کند. انتظار می‌رود مدت کوتاهی بعد این امکان برای رایانه مک هم فراهم شود.

این برنامه با تعویض متداول‌ترین قطعات آیفون شامل صفحه گوشی، باتری و دوربین آغاز به کار می‌کند. اپل اعلام کرد قطعات بیشتر اواخر سال آینده عرضه خواهند شد.

جف ویلیامز، مدیر عملیاتی اپل گفت: این شرکت با اقدام به فروش قطعات تعویضی که سال‌ها کاربران خواستار آن بودند، قصد دارد به دارندگان آیفون انتخاب بیشتر را در صورت ضروری بودن تعمیر دستگاهشان فراهم کند. اپل این سرویس را به همه توصیه نمی‌کند.

در پست وبلاگ اپل آمده است: این سرویس برای تکنیسین‌هایی که دانش و تجربه تعمیر دستگاه الکترونیکی را دارند منظور شده است. برای بیشتر مشتریان، بهترین راه مراجعه به یک تعمیرکار معتبر است که قطعات اصلی محصولات اپل را دارد.

راه تعمیر دستگاه‌های آیفون

درحال‌حاضر اگر آیفون یا دستگاه دیگر ساخت اپل خراب شود، تنها راه تعمیر آن مراجعه به فروشگاه اپل یا مراجعه به فراهم‌کننده خدمات مجاز است که از سوی اپل تایید شده است.

اقدام اپل برای افزودن تعمیر سلف سرویس با توجه به سابقه اپل در مخالفت با ابتکارهای دولت در خصوص دادن حق تعمیر دستگاه به مصرف کنندگان، اندکی تعجب آور است.

هنگامی که جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا فرمان اجرایی را در خصوص رقابت امضا کرد و در آن از کمیسیون تجارت فدرال خواست شرکت‌هایی را که مانع حق مصرف‌کننده برای تعمیر دستگاهشان می‌شوند، ساماندهی کند، گروه تجاری که اپل در آن عضویت دارد، به شدت با این اقدام مخالفت کرد.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، برنامه جدید تعمیر سلف سرویس ابتدا در آمریکا اجرا خواهد شد و کشورهای دیگر به‌تدریج در طول سال ۲۰۲۲ به این برنامه اضافه می‌شوند.

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع

  • منبع خبر : ایسنا