جزئیات انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث
جزئیات انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث

مبنای تخفیف بیمه، پلاک خودرو است سلیمانی امیری گفت: بیمه خودرو در هنگام تمدید برای خریدار جدید بدون تخفیف خواهد بود و مبنای تخفیف بیمه، پلاک خودرو است.     به گزارش اقتصاددان ،    سلیمانی امیری رئیس بیمه مرکزی در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما در خصوص انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث تصریح […]

مبنای تخفیف بیمه، پلاک خودرو است

سلیمانی امیری گفت: بیمه خودرو در هنگام تمدید برای خریدار جدید بدون تخفیف خواهد بود و مبنای تخفیف بیمه، پلاک خودرو است.

 

  به گزارش اقتصاددان ،    سلیمانی امیری رئیس بیمه مرکزی در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما در خصوص انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث تصریح کرد: زمانی که خودرویی فروش می رود معمولا بیمه نامه دارد ، اگر تخفیف داشته باشد تا زمان انقضا باقی خواهد ماند و مشکلی ندارد اما زمانی که مالک جدید می خواهد بیمه نامه را تمدید کند چون پلاک جدید در بیمه ثبت می شود، بیمه نامه دیگر شامل تخفیف های پلاک قبلی نخواهد بود.

او افزود: در این حالت اگر فردی که دارای پلاک قبلی بوده ، خودروی جدیدی بخرد، چون بیمه نامه بر مبنای پلاک خودرو است شامل تخفیف های قبلی خواهد شد.

سلیمانی امیری بیان کرد: تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث و حوادث راننده متعلق به صاحب پلاک انتظامی وسیله نقلیه است و شخص می‌تواند بعد از انتقال خودرو، تخفیفات خود را به وسیله نقلیه دیگری منتقل کند.

او با بیان اینکه تخفیف بیمه نامه شخص ثالث بر روی پلاک خودروها اعمال خواهد شد افزود: استفاده از این تخفیف محدودیت زمانی ندارد و منقضی نخواهد شد. حتی اگر نیروی انتظامی اقدام به ابطال پلاک خودرو کند، تخفیف آن در پرونده مالکیت صاحب پلاک ثبت می شود.

او افزود:  اگر فردی صاحب خودرو باشد و به دلیل رانندگی خوب مشمول تخفیف تا ۷۰ درصد شود می تواند در زمان فروش خودرو این حجم تخفیف را به خودرویی دیگر به نام خود و یا اعضای خانواده خود انتقال دهد.

این مقام مسئول با تاکید بر اجرای قانون انتقال تخفیف بیمه ثالث خودرو گفت: آن دسته از شرکت های بیمه ای که این قانون را اجرا نکنند، تخلف کرده اند و اگر مشکل دسترسی وجود دارد با پیگیری ما، مشکلات دسترسی به سامانه این شرکت ها رفع خواهد شد زیرا سامانه اجرای این قانون آماده شده و مشکلی ندارد.

سلیمانی امیری در خصوص قانون هم نوع بودن خودرو گفت: انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث خودرو در شرایطی امکان پذیر است که خودروی بعدی فرد هم نوع خودرو قبلی باشد و امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث خودروی سواری به خودروی کامیون و تریلی و برعکس وجود ندارد.

او در پاسخ به سؤال برخی شرکت‌های بیمه‌ای در خصوص ثبت نشدن برخی گواهینامه‌ها و کارت‌های ملی در سامانه ثبت بیمه‌ای توضیح داد: ثبت جنسیت، تصویر گواهینامه و کارت ملی راننده در سیستم ثبت بیمه‌ای صرفاً برای شفافیت موضوع است و ارتباطی با پرداخت خسارت خودرو ندارد، زیرا خسارات بیمه‌ای به خودرو تعلق می‌گیرد نه راننده. در ضمن ثبت نشدن برخی اطلاعات ممکن است به دلیل بروز مشکلات اینترنتی و سامانه‌ای باشد که با صرف اندکی وقت و تأمل این مشکل هم رفع می‌شود.

رئیس کل بیمه مرکزی در خصوص سوخت شدن ۵ درصد تخفیف سالانه بیمه نامه شخص ثالث گفت: در بیمه مرکزی تمهیداتی صورت گرفته تا شرکت های بیمه ای نتوانند ۵ درصد تخفیف سالانه شخص ثالث را سوخت کنند. خوشبختانه سیستم استعلام سنهاب بیمه مرکزی در خصوص ثبت اطلاعات و عملکرد جزء بهترین سیستم های کشور محسوب می شود.

 

 

اقتصاددان منتظر نظرات و پیشنهادات و راه حل های سازنده شما سروران در دیدگاه ها می باشد.

ع