جزئیات افزایش حقوق استاتید دانشگاه در سال ۱۴۰۱
جزئیات افزایش حقوق استاتید دانشگاه در سال ۱۴۰۱

علیرضا منادی سفیدان، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در هر دانشگاهی بودجه‌ای پیش‌بینی شده است که باید از آن طریق حقوق استادان حق التدریس پرداخت شود. او گفت: طبق قانون برنامه و بودجه هر ساله بودجه تدوین می‌شود و دانشگاه‌ها پس از واریزی می‌توانند حقوق استادان حق التدریس را پرداخت کنند. استادان حق […]

علیرضا منادی سفیدان، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در هر دانشگاهی بودجه‌ای پیش‌بینی شده است که باید از آن طریق حقوق استادان حق التدریس پرداخت شود.

او گفت: طبق قانون برنامه و بودجه هر ساله بودجه تدوین می‌شود و دانشگاه‌ها پس از واریزی می‌توانند حقوق استادان حق التدریس را پرداخت کنند.

استادان حق التدریس حقوق مناسبی ندارند

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: استادان حق التدریس حقوق مناسبی ندارند و پرداخت و ساعات کاری آنها قابل قبول نیست. میزان حقوق‌ها را افزایش می‌دهیم و بودجه‌ای را نیز پیش‌بینی خواهیم کرد.

چند روز اخیر محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم از پرداخت حقوق به استادان حق التدریس تا پایان شهریور خبر داده بود.

وزیر علوم گفته بود: سازمان برنامه و بودجه باید اعتبارات را تامین کند و وزارت علوم در این زمینه کاره‌ای نیست.

به گفته وزیر علوم، سازمان برنامه و بودجه اگر امکانات لازم و کافی را به وزارت علوم دهد، این مجموعه هم در نخستین فرصت باقی مانده حقوق استادان حق التدریس را پرداخت خواهد کرد.

پرداخت حق الزحمه حق التدریسی‌ها

معاون مالی وزیر علوم در سخنان اخیر خود گفته بود که حق الزحمه حق التدریسی‌ها تا پایان شهریور ۱۴۰۱ پرداخت خواهد شد.

استادان حق التدریس چه کسانی هستند؟

کسانی که در دانشگاه تدریس می کنند از حیث رابطه استخدامی با دانشگاه محل تدریس به دو گروه «مدعو» و «عضو هیأت علمی» تقسیم می ­شوند. مدرسین مدعو به موجب قرارداد حق التدریس در دانشگاه مورد نظر تدریس می کنند. مدرسین مدعو ممکن است در دانشگاه دیگری عضو هیأت علمی باشند ولی در دانشگاه مورد نظر به صورت حق التدریسی به امر تعلیم اشتغال داشته باشند. بسیاری از مدرسین مدعو، در هیچ دانشگاهی عضو هیأت علمی نیستند و فعالیت آنها در دانشگاه صرفا به صورت حق التدریسی انجام می‌شود.

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان