توئیت معنادار امیرعبداللهیان به زبان عربی
توئیت معنادار امیرعبداللهیان به زبان عربی

وزیر امور خارجه گفت: در اولویت بخشی به همسایگان در سیاست خارجی خود، به سوی تحکیم روابط با همسایگان به پیش می‌رویم. حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دقایقی قبل و بعد از امضای اسناد همکاری بین ایران و ترکیه با حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و رجب طیب اردوغان روسای جمهور دو […]

وزیر امور خارجه گفت: در اولویت بخشی به همسایگان در سیاست خارجی خود، به سوی تحکیم روابط با همسایگان به پیش می‌رویم.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دقایقی قبل و بعد از امضای اسناد همکاری بین ایران و ترکیه با حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و رجب طیب اردوغان روسای جمهور دو کشور در توئیتی به زبان عربی نوشت: ایران دست‌های گشوده شده به سوی خود را می‌فشارد و در اولویت بخشی به همسایگان در سیاست خارجی خود، به سوی تحکیم روابط با همسایگان به پیش می‌رود.

وی افزود: ایران بر مسؤولیت کشورهای منطقه در برقراری امنیت و ثبات و همکاری سازنده و ثمربخش در جهت شکوفایی و توسعه اقتصادی فراگیر منطقه تاکید می‌کند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیشب (دوشنبه) ۲۶ تیرماه در آستانه برگزاری هفتمین نشست سران روند آستانه در تهران که قرار است بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) با حضور روسای جمهور روسیه و ترکیه و به میزبانی آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی برگزار شود، در توئیتی نوشت: نشست‌های پیش روی روسای جمهور ایران، ترکیه و روسیه در تهران، فرصتی است برای تحکیم بیشتر مناسبات، توسعه‌ همکاری‌های اقتصادی، تمرکز بر امنیت منطقه در سایه راه حل سیاسی و عدم توسل به جنگ و تضمین امنیت غذایی. جمهوری اسلامی ایران مرکز دیپلماسی پویاست.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه برای نخستین بار در دولت سیزدهم و برای شرکت در هفتمین اجلاس شورای عالی روابط ایران و ترکیه و هفتمین نشست سران روند آستانه در ساعات پایانی دیشب به تهران آمد و مورد استقبال جواد اوجی وزیر نفت قرار گرفت. او امروز در مجموعه سعدآباد و پس از از استقبال رسمی از سوی آیت‌الله رئیسی دیداری دوجانبه با رئیس جمهور داشت و پس از آن اسناد همکاری دو کشور در حضور روسای جمهور به امضا رسید.

قرار است هفتمین نشست سران روند آستانه بعدازظهر امروز با حضور پوتین و اردوغان و به میزبانی آیت‌الله رئیسی در تهران برگزار شود.

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع

  • منبع خبر : فارس