تحلیل عوام از‌ سرقت امانات بانک ملی؟!
تحلیل عوام از‌ سرقت امانات بانک ملی؟!

صندوق امانات بانک ملی رو زدن. دیگه داریم وارد مرحله "عوضش امنیت هم نداریم" می‌شیم. شما فکر کن، مردم بدبخت تمام دارایی و پس‌انداز یک عمرشون رو گذاشتن تو صندوق امانات بانک و ...

اقتصاددان: ‌صندوق امانات بانک ملی ر زدن. دیگه داریم وارد مرحله “عوضش امنیت هم نداریم” می‌شیم. شما فکر کن، مردم بدبخت تمام دارایی و پس‌انداز یک عمرشون ر گذاشتن تو صندوق امانات بانک و یه یهو همه‌ش دود شده و رفته و هوا

دزدی صندوق امانات مگه مال فیلم‌ها نیست؟

دقت بفرمایید که نزدیک این شعبه بانک ملی که سرقت صورت گرفته، یکی از مهمترین کلانتری‌های تهران قرار داره.
و باز دقت بفرمایید که چون نهاد ریاست جمهوری و مجمع و چند نهاد دیگه در کمتر از یکی دو کیلومتری این شعبه هستن، اون ناحیه قطعا پر از نهادهای امنیتیه

این دزدی بانک ملی دیگه قطعا کار آشنا بوده،
پیامک به پلیس که قطع بوده، رییس بانک پیامک هشدار رو جدی نگرفته. محل ذخیره فیلم دوربینا همونجا بوده و با خودشون بردن.
گویا از ساختمون بغل هم وارد شدن. یعنی از سکیوریتی دوتا ساختمون تونستن رد بشن.
آشنا نبوده پس کی بوده؟

وقتی برای اخذ جواز طلا فروشی اماکن موظفت میکنه که دیوار بتونی با مشخصات تعریف شده داشته باشی، میشه باور کرد که برای سرقت صندوق امانات بانک ملی از دیوار همسایه وارد شده باشند؟!!

به هرکی میگم شنیدی صندوق امانات بانک ملی رو دزد زده میگه کار خودشونه

دزدیدن موجودی‌های صندوق امانات قطعا از دزدی پول مردم در بورس راحت‌تره، نه سندی از چیستی این موجودی‌ها وجود داره و نه پیگیری خاصی میشه کرد.
لذا وقتی میشه پول مردم در بورس رو علنا دزدید چرا صندوق امانات نه.

دزدی از بانک ملی دانشگاه، کار دزدهای معمولی نیست. برایش احتمالات غیر منتظره‌ای باید در نظر گرفت. بیش از آن که دزدی با هدف کسب پول و طلا باشد امنیت را نشانه رفته است. مثل یک ترور به آن نگاه کنید و نه یک سرقت. اگر سرقت معمولی باشد فوری دستگیر خواهند شد.

یعنی اول دوربین‌های شهری رو از کار انداختن (۵شنبه)،
بعد اسناد خاصی رو از صندوق امانات خالی کردن (جمعه)،
و بعد سرور اداره گذرنامه و فرودگاه رو از کار انداختن (بامداد شنبه) و فلنگ رو بستن؟
از گوگل درایو کی سردرمیاره حالا؟!

از مواردی که در ماجرای سرقت از #بانک_ملی شاید هیچوقت روشن نشود، محتویات صندوق‌های امانات است. بعید نیست هدف اصلی چند یا حتی فقط یک صندوق بوده باشد، نه همه صندوق‌ها.

یادتون هست تو سریال هزار دستان تو روز سرشماری منع آمد و شد گذاشته بودن و خود آجان‌ها رفتن جواهرفروشی قازاریان رو سرقت کردن؟
همونا رفتن صندوقهای امانات بانک ملی رو غارت کردن!

ما هرگز سارق در این سطح بالای جهانی نداشته‌ایم.
به این اتفاق بزرگ نمی‌گویند سرقت، می‌گویند عملیات

یه روز از خواب بلند می‌شیم می‌بینیم نه تنها صندوق امانات که خزانه جواهرات ملی و موزه ملی هم خالیه و دوستان در راه کانادا و دوبی‌اند.

بانک که میگه از موجودی صندوق خبر ندارم پس چطوری خسارت میده؟

شما اگر بری بگی طلا داشتم می‌گن فاکتور خریداش رو بیار، ولی اگر بگی دلار یا یورو داشتم و مقدارش از ده هزار یورو بیشتر باشه دولت می‌تونه شما رو مخل بازار ارزی به حساب بیاره. :))))))

یه بار قوانین و مقررات صندوق امانت رو میخوندین چیزی تو صندوق امانت نمی‌ذاشتید.

ماده ۵- بانک هیچگونه مسئولیتی راجع به محتویات صندوق و زیان‌های وارده به آن ندارد.

ما قبلاً صندوق امانات داشتیم، بعد چند دوره یهو دیدم خیلی ریز پشت اون برگه قرارداد نوشته، در صورت جنگ، سرقت، بلایای طبیعی و اغتشاشات خیابانی اگر به محتوا صندوق آسیبی برسه هیچ مسئولیتی متوجه بانک نیست!

صندوق امانات و محتویاتش به هیچ وجه بیمه نمیشه چون برای انعقاد عقد بیمه باید معلوم باشه که چی داخل صندوق اماناته که خب این نقض غرض میشه :))) از هر طرف برفتم جز وحشتم نیفزود

سرقت از صندوقهای امانات بانک ملی چنان نمادین است که گویی با فیلمی با عناصر دقیق نشانه‌شناسانه طرفیم، از نظر مکان و زمان و جزئیات ماجرا.
این اتفاق می‌تواند پیامی اثرگذارتر از پیامهای مستقیم رسانه‌ای به مردم منتقل کند و چنان احساس ناامنی‌ای در آنها بکارد که به‌راحتی زدودنی نباشد.

صندوق امانات بانک ملی واقعن آخرین سنگر بود. نوبت و ناز و گوز و حساب سپرده باز کن تا صندوق بدهیم و غیره. فی‌الواقع الان یک حفره‌ی ۲۰در۲۰ سانتی‌متری امن هم توی این کشور وجود نداره.

هر جا سخن از اعتماد است، نام #بانک_ملی ایران می‌درخشد.
#عوضشامنیتداریم

میگن برین ۳ روز دیگه بیاین. ولی من که نمی‌تونم برم و وایسادم با ضجه و فریاد آدمای درمونده می‌لرزم و گریه می‌کنم.
این مردم دادشونو کجا ببرن؟؟؟