تحلیل تکنیکال شستا
تحلیل تکنیکال شستا

  (دو سناریو) تابلو معاملات: در جریان معاملات امروز، بیش از ۲۳٫۲ میلیون برگ سهم به ارزش ۴۹٫۲ میلیارد تومان با قیمت پایانی ۲۱۱۸ تومان ( ۱٫۹۹%-) داد وستد شد وسهم از ابتدا تا انتها با صف فروش مواجه بود. حجم صف فروش در انتهای بازار به بیش از ۹۱٫۵ میلیون برگ سهم رسید. نسبت […]

 

(دو سناریو)

تابلو معاملات:

در جریان معاملات امروز، بیش از ۲۳٫۲ میلیون برگ سهم به ارزش ۴۹٫۲ میلیارد تومان با قیمت پایانی ۲۱۱۸ تومان ( ۱٫۹۹%-) داد وستد شد وسهم از ابتدا تا انتها با صف فروش مواجه بود.
حجم صف فروش در انتهای بازار به بیش از ۹۱٫۵ میلیون برگ سهم رسید.
نسبت قدرت خریدار حقیقی به فروشنده حقیقی عدد ۰٫۰۳ را نشان می دهد و بیش از ۳۸ میلیارد تومان خروج پول حقیقی ( ورود پول حقوقی) از سهم داشتیم.

تحلیل تکنیکال:

این نماد پس از افت بیش از ۷۰ درصدی که از سقف خود از قیمت حدودی ۶۵۰۰ تومان داشت، از محدوده ۱۸۰۰ تومان با افزایش تقاضا روبرو شد و توانست بخش از ریزش خود را پس بگیرد.
چند سناریو می توان برای این سهم مد نظر داشت که به بررسی دو مورد از آنها می پردازیم
در سناریو اول، اصلاح سهم در قالب موج X را تمام شده می دانیم و سهم اکنون روند صعودی جدیدی را آغاز کرده است و درحال حاضر درون موج c از ۲ خود قرار دارد و در روزهای آتی باید منتظر رشد قیمتی سهم در قالب موج ۳ از روند جدید با اهداف ۳۱۷۰-۳۵۰۰ تومان باشیم.

در مسیر رشد سهم، مقاومت ۲۵۰۰ تومان قرار دارد که می تواند در روند صعودی آن اخلال ایجاد کند.
محدوده حمایتی نزول موج ۲، ۲۰۲۵ تومان و حوالی ۱۹۰۰ تومان خواهد بود.

حد بی اعتباری سناریو فوق، نفوذ قیمت به زیر ۱۸۱۶ تومان خواهد بود.

با فعال شدن حد ضرر سناریو اول، سناریو دوم از اعتبار بیشتری برخوردار خواهد شد

سناریو دوم شستا

 

سناریو دوم افت فعلی را در قالب موج ۳ از آخرین موج نزولی سهم در قالب یک زیگزاگ در نظر می گیرد و اهداف نزولی سهم محدوده های ۱۷۰۰-۱۷۸۰ تومان و در نهایت ۱۴۵۰-۱۵۲۵ تومان خواهد بود

حد بی اعتباری سناریو دوم، عبور قیمت از سقف ۲۴۰۰-۲۵۰۰ تومان و تثبیت روی این سطح خواهد بود.

 

 

 

ع

  • منبع خبر : اقتصاددان