بشریت امتحانی سخت تر از حادثه کربلا نداشته است
بشریت امتحانی سخت تر از حادثه کربلا نداشته است

در تاریخ فقط اهل کوفه نبودند که پیمان شکستند و حسین بن علی (ع) را تنها گذاشتند. در تاریخ خیلی های دیگر هم تنها ماندند ، اما تنهایی حسین (ع) بشریت را رسوا کرد. فقط کوفیان نبودند که در رایشان خطا بود. آنها اسیر وسوسه های بزرگ و شیطانی شدند. اما این وسوسه ها لحظه‌ […]

در تاریخ فقط اهل کوفه نبودند که پیمان شکستند و حسین بن علی (ع) را تنها گذاشتند. در تاریخ خیلی های دیگر هم تنها ماندند ، اما تنهایی حسین (ع) بشریت را رسوا کرد.

فقط کوفیان نبودند که در رایشان خطا بود. آنها اسیر وسوسه های بزرگ و شیطانی شدند. اما این وسوسه ها لحظه‌ ایی بشریت را تنها نگذاشته است.

سی هزار دینار طلا، رقمی بود که یزید به هر نفر خواص کوفه داد و دینشان را خرید! هر دینار چهار و نیم گرم و هر گرم طلا یک میلیون و سیصد و پنجاه هزار تومان! (به پول امروز نزدیک به ۱۸۲ میلیارد تومان!)

اگر در آن زمان بودیم چه کسانی یار امام حسین (علیه السلام) می ماندند!؟
سرمایه قادر است هر انسانی و هر جامعه آیی را ویران کند. ویرانی ارزشهای انسانی فقط خاص کوفه و کربلا نبود.

اگر در سال ۶۱ هجری ما هم بودیم آیا به راحتی می گفتیم ما روز عاشورا توان ایستادن در سمت حق را داشته ایم و امام حسین (ع) را یاری می کردیم؟!

چه بسا که افرادی بودند که تا خیمه اباعبدالله هم آمدند و پشیمان شدند و برگشتند به خانه هایشان!!!

…بله این چنین است که یاران حقیقی غربال می شوند…

آن زمان بیعت می کردند و امروز رای می دهند. شأم و ناهار انتخاباتی و خرید رای، میراث شوم معاویه است که هنوز هم خیلی از شکمبارگان را می فریبد.

آن زمان می خریدند و امروز هم می خرند. مهم نیست در چه زمانی مقابل منکر بایستی. مهم ایستادگی است. آن خواصی که معاویه ها را یاری می کنند، با عزاداری برای حسین بن علی (ع) هرگز سیرت شان پاک نمی شود.

اینهمه فساد و ناپاکی از آسمان نازل نمی شود. بخدا قسم اگر تا قیامت هم حسین حسین کنیم ذره آیی از حق الناسی که بر گردن ماست، کاسته نخواهد شد. مگر فساد خاص دستگاه یزید و معاویه بوده است؟

حکومت حق خاندان پیامبر بود که خاندان معاویه آن را غصب کردند. این تضییع حق هنوز هم با شدت تمام ادامه دارد.

چرا فکر می کنید انسانهای آن زمان که ۱۸۲ میلیارد تومان رشوه گرفتند و اما حسین (ع) را تنها گذاشتند، انسانهای بدی بودند و ما که گاهی تنها با یک تراول ۵۰ هزار تومانی ظلم را بر جامعه حاکم می کنیم ، انسانهای خوبی هستیم!؟

ما با فروش رای خود آگاهانه به فساد رای می دهیم و سران کوفه را لعنت می کنیم!
آیا این بصیرت حسینی است و آیا اصلا بصیرتی هست؟

چه فرقی بین من رای دهنده به فساد و فاسد با بیعت کننده با یزید وجود دارد؟

بخش مهمی از درس عاشورا همین است. خودت را بسنج و ببین کدام طرف قرار گرفته ایی؟

صاحبخانه های زیادی در این ایام عزاداری کردند و نذری دادند. اما در سایر ایام تا جایی که بتوانند مسلمان شیعه را تحت فشار قرار می دهند و آواره می کنند. این چه مسلمانی است؟

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع

  • منبع خبر : اقتصاددان