برگزاری مجمع همکاری رسانه‌ای “مشارکت آسه آن” سال ۲۰۲۲
برگزاری مجمع همکاری رسانه‌ای “مشارکت آسه آن” سال ۲۰۲۲

مجمع همکاری رسانه‌ای "مشارکت آسه آن" 2022، روز پنجشنبه 15 سپتامبر به میزبانی مشترک رادیو و تلویزیون مرکزی چین و دولت منطقه خودمختار قوم جوانگ گوانگ‌شی در شهر نان‌نینگ برگزار شد. نزدیک به 180 مهمان چینی و خارجی از بیش از 70 رسانه و مؤسسه 17 کشور جهان با ترکیبی از روش‌های آنلاین و آفلاین در این مجمع شرکت کردند.

لان تیان لی، رئیس دولت منطقه خودمختار قوم جوانگ گوانگ‌شی در سخنرانی خود گفت که چین و آسه آن همسایه یکدیگرند، در زمینه علوم انسانی با هم ارتباط دارند و تبادلات دوستانه آنها سابقه طولانی دارد. امسال پنجاه و پنجمین سالگرد تاسیس آسه آن و همچنین اولین سال برقراری روابط مشارکتی راهبردی همه جانبه چین و آسه آن و اجرای RCEP است. گوانگ‌شی به عنوان مرز و پنجره همکاری چین با آسه آن، همیشه مروج فعال، مشارکت کننده عمیق و ذینفع مستقیم همکاری چین و آسه آن بوده است. ما مایلیم با رسانه‌های کشورهای مختلف همکاری کنیم تا تفاهم به دست آمده میان شی جین پینگ، رئیس‌ جمهور چین و رهبران کشورهای آسه‌آن را به ‌طور کامل اجرا کنیم و به ساخت سازوکار همکاری چین و آسه‌آن یاری کنیم.

یین شیائومینگ، معاون رادیو و تلویزیون مرکزی چین در سخنرانی خود خاطرنشان کرد که در نوامبر سال گذشته، شی جین پینگ رئیس جمهور چین سخنرانی مهمی را در اجلاس بزرگداشت سی‌امین سالگرد برقراری روابط گفت و گوی چین و آسه آن ایراد کرد که راه پیشرفت را برای ایجاد یک جامعه نزدیکتر میان چین و آسه آن را نشان داد. به عنوان یک رسانه اصلی بین المللی و رسانه ملی چین با نفوذ قوی، رادیو و تلویزیون مرکزی چین در سال های اخیر به طور فزاینده با رسانه های کشورهای آسه آن ارتباط برقرار کرده است و به ثمرات موثر نایل آمده است. مجمع همکاری رسانه ای “مشارکت آسه آن” شکل جدیدی برای ارتقای مبادلات و همکاری رادیو و تلویزیون مرکزی چین با رسانه‌های کشورهای آسه آن است.

کائو کیم هورن دستیار نخست وزیر کامبوج و دبیرکل منتخب آسه آن نیز در سخنرانی ویدئویی خود ابراز امیدواری کرد که آسه آن و چین پیوسته روابط مثبت و سازنده داشته باشند و گفت که رادیو و تلویزیون مرکزی چین و رسانه‌های گروهی آسه آن می توانند نقش کلیدی و مهمی در افزایش درک و اعتماد متقابل ایفا کنند.

ز