برنامه عربستان برای کاشت ۱۰ میلیارد درخت
برنامه عربستان برای کاشت ۱۰ میلیارد درخت

ولیعهد عربستان اعلام کرد که قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ وابستگی کشورش به سوخت فسیلی را نصف کند. این کشور قصد دارد در طرحی ابتکاری تا ۱۰ سال آینده در قلمرو خود ۱۰ میلیارد اصله درخت بکارد. به گزارش اقتصاددان به نقل از بهار ،   عربستان سعودی، که به برکت صادرات نفت، یکی از ثروتمندترین […]

ولیعهد عربستان اعلام کرد که قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ وابستگی کشورش به سوخت فسیلی را نصف کند. این کشور قصد دارد در طرحی ابتکاری تا ۱۰ سال آینده در قلمرو خود ۱۰ میلیارد اصله درخت بکارد.
به گزارش اقتصاددان به نقل از بهار ،   عربستان سعودی، که به برکت صادرات نفت، یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان به شمار می‌رود، برنامه‌ای عظیم برای مقابله با تغییرات آب و هوایی معرفی کرده است.
محمد بن سلمان، ولیعهد بانفوذ عربستان، کلیات طرحی موسوم به “ابتکار سبز” را معرفی کرد که کشورش برای مقابله با مشکلات زیست‌بومی تنظیم کرده است.
عربستان قصد دارد در طرحی ابتکاری تا ۱۰ سال آینده در قلمرو خود ۱۰ میلیارد اصله‌ درخت بکارد. این کشور همچنین در طرحی به نام “ابتکار سبز خاورمیانه” با همکاری دیگر کشورهای عربی تا ۴۰ میلیارد اصله درخت دیگر خواهد کاشت.او توضیح نداده است که آب مورد نیاز برای این همه کشت و زرع از کجا تأمین می‌شود.ولیعهد عربستان از همه کشورها خواسته است که با جدیت و سرعت بیشتری با پیامدهای ناگوار تغییرات اقلیمی پیکار کنند. محمد بن سلمان اعلام کرده که قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ وابستگی کشورش به سوخت فسیلی را نصف کند.
او مدعی است که کشورها می‌توانند حمایت از محیط زیست را با رشد اقتصادی توأم کنند. طرح عظیم عربستان در حمایت از محیط زیست بخشی از برنامه عظیم “دورنمای سال ۲۰۳۰” است که حاوی تحولاتی بزرگ برای اقتصاد عربستان سعودی است.تاکنون عربستان در بیشتر ابتکارها و اقدامات جهانی برای مقابله با تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین، همیشه نقش منفی ایفا کرده است.

 

 

خواننده معزز سلام ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر بالا در پایین صفحه ( ثبت دیدگاه) موجب امتنان است .

 

ع