برجام نافرجام
برجام نافرجام

انَّ اللَّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَوْمٍ حَتَّی یُغَیِّرُوا ما بِأَنْفُسِهِمْ🌺 (خداوند سرنوشت هیچ قوم( و ملّتی) را تغییر نمی دهد مگر آنکه آنان آنچه را در خودشان است تغییر دهند!) برجام، سرانجام موفقیت آمیزی به همراه نخواهد داشت.! این رویداد، نه تنها یک فرصت بلکه نوعی تهدید به شمار می آید.! طرف های مقابل با […]

انَّ اللَّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَوْمٍ حَتَّی یُغَیِّرُوا ما بِأَنْفُسِهِمْ🌺
(خداوند سرنوشت هیچ قوم( و ملّتی) را تغییر نمی دهد مگر آنکه آنان آنچه را در خودشان است تغییر دهند!)

برجام، سرانجام موفقیت آمیزی به همراه نخواهد داشت.! این رویداد، نه تنها یک فرصت بلکه نوعی تهدید به شمار می آید.! طرف های مقابل با ترفندهای مختلف در حال خریدن زمان، جهت اجرای نقشه ها و توطئه های خود هستند‌.
امیدوارم مسئولان خواب رفته و خواب زده، بیدار شوند چراکه ایران، در آستانه حوادثی تلخ و شوم از جمله، جنگ های داخلی یا حمله های خارجی قرار دارد.یکی از اصلی ترین هدف های دشمنان از ایجاد تحریم ها، خسته کردن مردم از حاکمیت است. تورم، بیکاری، فسادهای اقتصادی و ده ها مشکلات دیگر، سبب فاصله گرفتن و بدبینی مردم از مسئولان شده است. مردم خسته تر از هر زمان دیگر، مثال سال های دفاع مقدس در مقابل جنگ و حمله های خارجی به دفاع از کشور بر نمی خیزند چراکه دفاع از کشور را دفاع از حاکمیت و وضعیت کنونی تلقی می نمایند.! این بهترین فرصت برای دشمنان جهت حمله نظامی است.همزمان با حمله نظامی، شاهد فراخوان دعوت از مردم به اعتراضات داخلی نیز خواهیم بود که این امر، سبب ایجاد ناامنی و جنگ های داخلی شده که در نتیجه هزاران هزار نفر قربانی خواهند شد. کنترل نمودن اعتراضات داخلی و اداره کردن جنگ، همزمان با یکدیگر برای حاکمیت و مسئولان، امری غیر ممکن و محال خواهد بود. چهل و سه سال فرصت دادن به مسئولان، نتیجه ای جز ناامیدی و شکست به همراه نداشته است.خیلی از کشورهای توسعه یافته در مدت زمان سی تا چهل سال از هیچ به همه چیز رسیده اند اما متاسفانه در کشور ما، از همه چیز تقریبا” به هیچ رسیده ایم.! در این میان افرادی بواسطه منافع شخصی، در دفاع از حاکمیت و شرایط فعلی می پردازند که این مسئله نیز، خشم و نفرت مردم را بیشتر می کند. دوست داران واقعی نظام ، انقلاب و ایران عزیزمان باید از اوضاع نامناسب کنونی انتقاد و برای اصلاح آن وارد میدان شوند، این وضعیت همانند آتش زیر خاکستر است که یک باره شعله ور خواهد شد‌. علی رغم همه مشکلات و فساد ها، اصلاح از تغییر کارآمدتر و معقولانه تر است. چهل و سه سال پیش، مردم نهالی را به امید ثمراتی بهتر کاشتند اما بعد از چهار دهه، حاصل و میوه این درخت، شیرین از آب در نیامد. حال ریشه کن نمودن این درخت و کاشتن نهالی دیگر، تصمیم عاقلانه ای نیست چراکه بسیاری از ما بواسطه سن و سال هایمان آینده را نخواهیم دید و همچنین نمی شود به یک حکومت تازه تاسیس نیز اعتماد نمود. بدون شک با شکل گرفتن هر حکومت، باید برای حل مشکلات و معضلات به جامانده از حکومت قبلی، سال ها به آن فرصت داد که این مهلت دادن، عمر میلیون ها نفر از ما را نیز تلف خواهد نمود. معقولانه ترین راه حل ممکن در جهت حل مشکلات، ایجاد اصلاحات در حکومت فعلی است. مسئولان می بایست به خواسته های اکثریت جامعه توجه نموده و به جای تکیه دادن به دیوار ترک خورده شرقی ها به سد محکم و قابل اعتماد مردم تکیه نمایند. فرصت چندانی برای بازگشت به آغوش ملت نمانده است، اگر در این میان دلسوزان و خادمان این سرزمین پاک و مقدس، وارد میدان نشوند، بدون شک شاهد رخداد ها و رویدادهای غیر قابل تصوری از جهات مختلف خواهیم بود.
امیدوارم آینده ای روشن، تواُم با موفقیت و سربلندی پیش روی ملت شریف و عزیز ایران باشد.
با آرزوی ایرانی آباد و آزاد

 

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع

  • منبع خبر : اقتصاددان