باش تا صبح دولتت بدمد…!!
باش تا صبح دولتت بدمد…!!

  گفت: در دولت رئیسی بعد از ۸ ماه برنج ایرانی از ۳۰ هزار تومان به ۸۰تا ۱۸۰ هزار تومان ، تخم‌مرغ از ۲۰ هزار تومان به۷۰ تا ۱۰۰ هزار تومان، روغن ۵ کیلویی از ۵۰ هزار تومان به ۴۰۰ هزار تومان، یک کیسه آرد از ۶۰ هزار تومان به ۷۰۰ هزار تومان، سیب‌زمینی از […]

 

گفت: در دولت رئیسی بعد از ۸ ماه برنج ایرانی از ۳۰ هزار تومان به ۸۰تا ۱۸۰ هزار تومان ،

تخم‌مرغ از ۲۰ هزار تومان به۷۰ تا ۱۰۰ هزار تومان،

روغن ۵ کیلویی از ۵۰ هزار تومان به ۴۰۰ هزار تومان،

یک کیسه آرد از ۶۰ هزار تومان به ۷۰۰ هزار تومان،

سیب‌زمینی از ۵ هزار تومان به ۲۰ هزار تومان رسید!

آقای رئیسی!متشکریم!!

گفتم: منظورت چیست که این کالاها و ارقام را ردیف کردی؟

گفت: مگر نشنیدی آقای رئیسی فرمودند به همۀ وعده هایم عمل کردم! من هم هر چه گشتم غیر از تغییرات فوق ،تغییر دیگری در اقتصاد احساس نکردم!بنابراین حدس زدم کارنامۀ ایشان همین موارد است،لذا با نقل این چند رقم، از عمل کردن ایشان به قول هایشان تشکر کردم!

گفتم: شاید مشکلاتی بر سر راهشان بوده که نتایج مطلوب نیست!

گفت: اتّفاقاً در دولت پیشین آقایان چوب لای چرخ دولتش می‌گذاشتند و برای تخریب روابط بین‌الملل از دیوار سفارت بالا می‌رفتند و کف خیابان شعار می‌دادند «ای آن که مذاکره شعارت، استخر فرح در انتظارت»!

قبل از خروج آمریکا از برجام دو سال تورم تک‌رقمی بود و علّت تمام افزایش قیمت و تورُّم در سه سال آخر دوره دوم روحانی اعمال تحریم‌ها بود.

ولی در دولت رئیسی ابر و باد و مه و خورشید و فلک شبانه‌روزی از او حمایت می کنند و به برکت حاکمیّت یک دست کوچک ترین مانعی بر سر راهش نیست.

تحریم‌های دوره رئیسی همان تحریم‌های دوره روحانی است که قبلاً اثر خود را در تورُّم و گرانی گذاشته بود و هیچ تحریم اثرگذار جدیدی نسبت به دورۀ روحانی اضافه نشده و حتی بایدن به خاطر جلوگیری از افزایش بهای نفت ، تحریم‌های نفتی را عملاً اجرا نمی‌کند.

گفتم: صبر کن شاید در آینده ارقام امیدوارکننده ای هم ببینی۱

گفت: باش تا صبح دولتت بدمد / کاین هنوز از نتایج سحر است

گفتم: باز هم سیاهنمایی کردی؟!

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع

  • منبع خبر : اقتصاددان