تاریخ انتشار : سه شنبه 27 آبان 1399 - 23:09
59 بازدید
کد خبر : 24524

بازار سرمایه مورد توجه حکومت است

بازار سرمایه مورد توجه حکومت است

وزیر اقتصاد با بیان اینکه جهش رشد را در ابعاد گوناگون در بازار سرمایه می‌بینید، گفت: بازار سرمایه اعم از بازار بدهی و بازار سهام مورد توجه حکومت است و هر جا لازم باشد مجلس قوانین لازم را با دو فوریت تصویب می‌کند، همچنین شورای نگهبان، قوه قضائیه و سایر نهادهای دیگر از این بازار

وزیر اقتصاد با بیان اینکه جهش رشد را در ابعاد گوناگون در بازار سرمایه می‌بینید، گفت: بازار سرمایه اعم از بازار بدهی و بازار سهام مورد توجه حکومت است و هر جا لازم باشد مجلس قوانین لازم را با دو فوریت تصویب می‌کند، همچنین شورای نگهبان، قوه قضائیه و سایر نهادهای دیگر از این بازار حمایت می‌کنند.

به گزارش اقتصاددان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،  فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی، در حاشیه جلسه کمیسیون‌های تخصصی مجلس در جمع خبرنگاران گفت: بازار سرمایه اعم از بازار بدهی و بازار سهام مورد توجه حکومت است و هر جا لازم باشد مجلس قوانین لازم را با دو فوریت تصویب می‌کند، همچنین شورای نگهبان، قوه قضائیه و سایر نهادهای دیگر از این بازار حمایت می‌کنند.

او ادامه داد: اقبال خوبی صورت گرفته و جهش رشد را در ابعاد گوناگون در بازار سرمایه می‌بینید، امروز از ۳۲۰ شرکتی که در بورس حاضرند بالغ بر ۲۲۰ شرکت بازارگردان معرفی کردند و ناشرانی که این کار را نکنند مورد توبیخ قرار می‌گیرند.

دژپسند اظهار کرد: غالب سؤال‌هایی که در دستور بود مطرح شد و یکی از بحث‌های مهم در مورد بهبود فضای کسب و کار و مقررات‌زدایی بود.

او افزود: در زمینه بهبود فضای کسب و کار و مقررات‌زدایی، در سالی که با نام جهش تولید مزین شده است، به درستی باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد، بنابراین ما عملکرد دوساله خود را در کمیسیون گزارش کردیم و مقرر شد جلسه‌ای در وزارت اقتصاد و دارایی برگزار و به صورت میدانی نیز بازدید صورت بگیرد و تحولات و دستاورد‌هایی که در این زمینه داشته‌ایم، مورد بررسی حضوری قرار بگیرد.

دژپسند تأکید کرد: اگر ما می‌خواهیم سرمایه‌گذاری رشد پیدا کند و جهش تولید شکل بگیرد، باید فعالان اقتصادی و کسانی که بنا دارند سرمایه‌گذاری کنند باید بدون دغدغه در این زمینه گام‌های مناسبی بردارند.

وی به بحث مالیات و اصلاح ساختار مالی و بودجه دولت از دیگر مباحث مطروحه بیان و تأکید کرد: سؤالات نمایندگان در این زمینه در دوجهت بحث شد، نخست در جهت برنامه‌های پایه‌های جدید مالیاتی، کاهش فرار مالیاتی و در جهت عدالت مالیاتی بود که خوشبختانه با توجه به قوانین و مقرراتی که وجود داشت گزارشاتی داده شد و در برخی موارد متوجه شدیم که عدم اطلاع‌رسانی به موقع همکاران من در وزارت اقتصاد و دارایی سبب این مسئله شده است، بنابراین مقرر شد جلساتی گذاشته شود تا شفاف‌سازی صورت گیرد.

وزیر اقتصاد و دارایی تصریح کرد: من فکر می‌کنم گزارشی که ارائه شد مورد توجه قرار گرفت، اما به صورت مشروط به زمان دیگری موکول شد.

وی درباره بازار سرمایه گفت: اقدامات و سیاست‌هایی که در یک‌سال اخیر توسط شورای بورس و وزارت اقتصاد، دولت و مجلس برای بهبود شرایط بازار سرمایه اتخاذ شده مورد بحث قرار گرفت؛ آنچه در جهت افزایش عرضه در شرایطی که بازار با تقاضای فزاینده روبه‌رو بود و در جهت مدیریت تقاضا مورد بحث قرار گرفت و مقرر شد که وزارت اقتصاد و دارایی گزارش تفصیلی ارائه دهد.

دژپسند تأکید کرد: قرار شد درباره بازار سرمایه گزارش مستقلی ارائه دهیم، چرا که بازار سرمایه بازاری نیست که فقط ۵۰۰ هزار ذیفنع داشته باشد چرا گسترش یافته و البته ابزار‌ها نیز گسترش یافته است بنابراین باید گزارش مفصلی ارائه شود.

وی با اشاره به بحث خصوصی‌سازی در نشست مشترک با نمایندگان مجلس در جلسه امروز گفت: نکاتی درباره اهمیت برخی از خریداران و نحوه پرداخت و بازپرداخت بدهی‌ها مطرح شد، اما چون بحث حقوقی داشت قرار شد در جلسه‌ای دیگر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

ع

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اقصاددان رسانه با مجوز برخط اخبار اقتصاد - فناوری - کسب و کار - اجتماعی و ....