بازار در دقایق پایانی (۹۹/۰۵/۲۲)
بازار در دقایق پایانی (۹۹/۰۵/۲۲)

آیدین خانکشی پور مشاور و معامله‌گر بازارهای مالی در گفت و گو با اقتصاددان در خصوص شرایط بازار بورس گفت: بورس پس از یک هفته هیجانی با اصلاحاتی که در پی داشت لحظات پایانی خود را با افت بیش از ۱۳ هزار واحدی سپری می‌کند.

به گزارش اقتصاددان، آیدین خانکشی پور مشاور و معامله‌گر بازارهای مالی در گفت و گو با اقتصاددان در خصوص شرایط بازار بورس گفت: بورس پس از یک هفته هیجانی با اصلاحاتی که در پی داشت لحظات پایانی خود را با افت بیش از ۱۳ هزار واحدی سپری می‌کند.

اصلی‌ترین علت اصلاحات هفته جاری خبرهای پیرامون چگونگی عرضه سهام دولت در پالایشگاه‌ها بود. اما در روز جاری با مشخص شدن نهایی چگونگی واگذاری ، بازار تنها دقایق ابتدایی را در مدار مثبت گذراند.

اخبار پراکنده در گوشه و کنار بازار دلیل اصلی تغییر روند امروز از مثبت به منفی را فروش سهام عدالت توسط کارگزاری بانک‌ها اعلام می‌کنند.

وی افزود: چنانچه علت اصلاحات امروز فروش سهام عدالت باشد، با توجه به اخبار مثبتی که از سوی دولت برای بازار سرمایه مطرح می‌شود، می‌توان به ادامه روند صعودی بازار در هفته آینده امیدوار بود.

فلزات اساسی، فرآورده‌های نفتی و خودرو به ترتیب با ارزش معاملات ۱۹۷۷ میلیارد تومان، ۱۸۸۸ میلیارد تومان و ۱۵۲۸ میلیارد تومان برترین صنایع روز جاری بودند.