انتخاب رسمی «رادیو و تلویزیون مرکزی چین» برای پوشش بین‌المللی المپیک ۲۰۲۴ پاریس
انتخاب رسمی «رادیو و تلویزیون مرکزی چین» برای پوشش بین‌المللی المپیک ۲۰۲۴ پاریس

رادیو و تلویزیون مرکزی چین (CMG) روز دوشنبه 5 سپتامبر/14 شهریور توافقنامه همکاری پوشش بین‌المللی المپیک 2024 پاریس را با «سامانه پخش بازی‌های المپیک» (OBS) امضا کرد که بر این اساس، سی ام جی به طور رسمی برای پوشش بین‌‌المللی رویدادهای المپیک 2024 پاریس انتخاب شد.

طبق این توافقنامه، رادیو و تلویزیون مرکزی چین پوشش بین‌‌المللی چهار رویداد مهم ژیمناستیک (شامل سه رشته فرعی ژیمناستیک ورزشی، ژیمناستیک هنری، ترامپولین)، پینگ پنگ، بدمینتون و صخره‌نوردی را برای بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس انجام خواهد داد و به این ترتیب سی ام جی در میان تمام رادیو و تلویزیون‌های ملی کشورهای مختلف بیشترین رویدادهای المپیک پاریس را پوشش خواهد داد.

«شِن های‌شیونگ» رئیس رادیو و تلویزیون مرکزی چین و «ایانیس اگزارکس» مدیر اجرایی ارشد سامانه پخش المپیک در مراسم امضای آنلاین این توافقنامه حضور داشتند.

«توماس باخ» رئیس کمیته بین‌المللی المپیک نیز با ارسال پیامی، انتخاب سی ام جی برای پوشش بین‌المللی رویدادهای المپیک پاریس را تبریک گفت.

«شویه جی‌جون» عضو شورای سردبیری رادیو و تلویزیون مرکزی چین و ایانیس اگزارکس به نمایندگی دو طرف این توافقنامه را امضا کردند.

رئیس رادیو و تلویزیون مرکزی چین اظهار داشت: حضور سی ام جی در پوشش بازی‌های المپیک پاریس، تأیید کامل کمیته بین‌المللی المپیک و سامانه پخش المپیک بر توانایی فناوری و سطح گزارش بازی‌های ورزشی رادیو و تلویزیون ملی چین را نشان می‌دهد. او همچنین گفت که «کمیته بین‌المللی المپیک این فرصت را در اختیار سی ام جی قرار داد و ما مطمئناً جهان را شگفت‌زده خواهیم کرد.»

مدیر اجرایی ارشد سامانه پخش المپیک نیز خاطر نشان کرد که کاربرد نوآوری در فناوری، گروهی از کارشناسان حرفه‌ای و کیفیت تولید محتوا باعث شده که رادیو و تلویزیون مرکزی چین قدرتمندترین شریک همکاری سامانه پخش المپیک به شمار برود. همکاری نزدیک سی ام جی و سامانه پخش المپیک برای بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس یک نقطه عطف مهم است و بدون شک همکاری بین دو طرف را به سطحی بالاتر خواهد رساند.

ز