الان زمان ایستادگی است نه مذاکره/ افزایش ۱۷درصدی درآمدهای عمومی نسبت به مدت مشابه سال گذشته
الان زمان ایستادگی است نه مذاکره/ افزایش ۱۷درصدی درآمدهای عمومی نسبت به مدت مشابه سال گذشته

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: الان زمان مذاکره نیست؛ هر کسی در هر جایگاهی که قرار دارد باید ایستادگی‌ کند.

به گزارش اقتصاددان به نقل از ایسنا، محمدباقر نوبخت پیش از ظهر امروز ۲۱ بهمن‌ماه در هفتمین جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان گلستان اظهار کرد: دومین سال یک تحریم بی سابقه را در تاریخ معاصر ایران پشت سر می گذاریم. تحریمی که علاوه بر فروش نفت، ما را از نظر غذا و دارو هم تحریم کردیم.

وی بیان کرد: در ۱۰ ماهه اول امسال درآمدهای عمومی کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۷ درصد افزایش داشته است.

نوبخت گفت: سردار سلیمانی علاوه بر مباحث نظامی، در زمینه های تأمین غذا و دارو نیز برای کشور در این شرایط تحریم تلاش می کرد. دشمن می دانست که از کجا به ما ضربه وارد کند.

رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه با توجه به محدودیت منابع، با اولویت هزینه می کنیم، تصریح کرد: در ۱۰ ماهه امسال نسبت به سال گذشته، ۳۴ درصد بیشتر برای پرسنل هزینه کردیم. در صندوق های بازنشستگی نیز ۳۲ درصد بیشتر هزینه کردیم. البته در پرداختی ها نسبت به تورم عقب تر هستیم.

وی خاطرنشان کرد: همه پاداش های بازنشستگی امسال را قبل از نیمه دوم سال پرداخت کردیم. البته ۴۰۰ میلیارد تومان برای دانشگاه علوم پزشکی مانده بود که دو سه هفته قبل پرداخت شد.

نوبخت بیان کرد: آخر این ماه عیدی و پاداش کارکنان دولت را به همراه حقوق بهمن پرداخت خواهیم کرد.

رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به فشار اقتصادی علیه کشور، خاطرنشان کرد: در طول تاریخ زورگویی هایی را نسبت به ملت ها داشتیم و آن ملت هایی سرافراز ماندند که توانستند مقاومت کنند. آنهایی که فکر می کنند با مذاکره مشکل حل می شود، ما یکبار مذاکره کردیم. الان زمان مذاکره نیست، زمان ایستادگی است.

وی گفت: قطعه اول آزادراه تهران – شمال تکمیل شده و تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.