افزایش قیمت بیت کوین به بیش از ۹هزار دلار
افزایش قیمت بیت کوین به بیش از ۹هزار دلار

قیمت بیت کوین به بیش از ۹ هزار دلار رسید ولی ویروس کرونا تنها عامل تاثیر گذار بر آن نیست.

به گزارش کوین اسپیکر، بیت کوین، بزرگترین ارز مجازی دنیا، در ۲۷ ژانویه ۵ درصد افزایش قیمت داشت و در بازار بیت استمپ مستقر در لوکزامبورگ به بالاترین حد ۹۱۴۲.۸۰ دلار رسید ولی پس از آن کمی کاهش داشت. بیت کوین در حال حاضر ۹۰۱۷ دلار معامله می‌شود ولی این قیمت هم بیش از ۴ درصد نسبت به ۲۴ ساعت گذشته افزایش یافته است.

به گزارش اقتصاددان به نقل از تسنیم، از زمان اوج قیمت بیت کوین در ۲۰۱۷، این ارز مجازی هنوز نتوانسته افزایش قیمت مشابهی را تجربه کند و در حال حاضر نیمی از بالاترین قیمت خود را دارد. بیت کوین در ۲۰۱۸ با افت قیمت شدیدی مواجه شد و در ۲۰۱۹ بهبودی نسبی داشت.

بیت کوین تنها ارز مجازی نبوده که در این هفته افزایش قیمت نشان داده است. ارزش سایر سرمایه ها هم بالا رفته است. شاخص گلکسی کریپتو ۱.۷ درصد افزایش را در عملکرد بزرگترین ارزهای مجازی دنیا ثبت کرده است که بالاترین حد طی دو ماه گذشته است.

این افزایش قیمت پس از عملکرد ضعیف هفته گذشته قبل از آغاز جشن های سال نوی چینی به وجود آمد و بسیاری را امیدوار کرده که طی چند هفته آینده هم ادامه می یابد.

بحث های زیادی وجود دارد که افزایش قیمت بیت کوین مربوط می‌شود به شیوع ویروس کرونا در چین و خارج از مرزهای این کشور. ولی علیرغم این واقعیت که بیت‌کوین در برابر درگیری های بین المللی و مسائل اجتماعی واکنش نشان می دهد، این نمی تواند تنها عامل تاثیر گذار باشد.

ارزش بیت کوین احتمالاً با گذشت زمان افزایش می یابد. جک دورسی، مدیرعامل توییتر قول داده به توسعه این ارز مجازی از طریق شرکت پرداخت اسکوئر کریپتو کمک کند. وی ادعا کرد فقط زمان لازم است تا پرداخت‌های کم هزینه بیت کوین مانند پول نقد مورد استقبال قرار گیرند.

شرکت اسکوئر کریپتو اعلام کرد در حال ساخت یک کیت برای شبکه بیت کوین است تا پرداخت های کوچکتر سریعتر و کم هزینه تر انجام شوند و احتیاجی به استفاده از شبکه متراکم بلاک چین نباشد.

همچنین این ارز مجازی به نقطه اوج قابل توجهی در تاریخ خود نزدیک می شود و آن هم نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین در حدود ۱۰۰ روز آینده است. متخصصان می گویند این واقعه تاثیر قابل توجهی بر قیمت این ارز مجازی دارد.